Kliknij poniższy przycisk aby zadzwonić:

tel. 91 820 11 10

mgr Małgorzata Błach

 • specjalistka psychodietetyki i aktywnego odżywiania komórkowego, mgr biologii, praktyk metody POINTS OF YOU.

Od 22 lat edukuje i kształtuje zdrowe nawyki żywieniowe oraz propaguje prozdrowotny styl życia. Przede wszystkim wspiera i motywuje pacjentów do zmiany zachowań żywieniowych, przyczyniając się do poprawy ich zdrowia i samopoczucia.

Oferowane usługi

 • terapia psychodietetyczna (m.in. dla pacjentów leczonych balonem żołądkowym)
 • dietoterapia
 • konsultacje dietetyczne
  • Określenie nieprawidłowości żywieniowych i spersonalizowanego profilu bioodżywczego za pomocą narzędzia ioMET, pogłębionego wywiadu medycznego i żywieniowego oraz badania analizatorem składu ciała metodą BIA.
  • Tworzenie spersonalizowanych zaleceń żywieniowych i planów żywieniowych dostosowane do różnych potrzeb i jednostek chorobowych pacjentów
  • Wsparcie psychodietetyczne zarówno dla pacjentów chcących zredukować masę ciała, ze szczególnym uwzględnieniem pacjentów po zabiegach bariatrycznych, jak i borykających się z chorobami dietozależnymi. Identyfikacja źródła problemów pacjenta, jego szkodliwych nawyków i przekonań związanych z jedzeniem.
  • Wdrożenie krok po kroku zdrowych nawyków, zgodnie z wcześniej wypracowanym celem i strategią oraz planem żywieniowym. Praca nad sabotującymi myślami, uczenie się jak radzić sobie ze stresem, akceptować towarzyszące mu emocje, budowanie swojego poczucia sprawczości i podwyższenie samooceny. Pacjent stopniowo wybiera zachowania prozdrowotne na stałe zmieniając swój styl życia. W efekcie uzdrawia swoje relacje z jedzeniem, nie zmaga się z efektem jo-jo, który często pojawia się u pacjentów na restrykcyjnych dietach, osiąga stan harmonii i samozadowolenia.

Terapia psychodietetyczna nie wyklucza opracowania indywidualnej zrównoważonej diety lub diety uwzględniającej jednostki chorobowe. Podobnie dietoterapię można połączyć z terapią psychodietetyczną, która uzupełni wdrożenie indywidualnego planu żywieniowego, i pogłębi pracę nad modyfikacją nawyków żywieniowych.

Polecana szczególnie kobietom w różnych trudnych momentach życia, kiedy problem jedzenia lub wagi staje się dopełnieniem złego samopoczucia, także w okresie dojrzewania, ciąży, menopauzy.

Pierwsza wizyta

 • wywiad medyczny (również analiza aktualnych badań) i żywieniowy (analiza dzienniczka żywieniowego, z którym pacjent przychodzi na wizytę, omówienie preferencji żywieniowych)
 • pomiary oraz analiza składu ciała BIA* (bioimpedancja elektryczna) za pomocą analizatora Tanita (pomiar zawartości tkanki tłuszczowej, także wisceralnej, mięśni, kości, podstawowej przemiany materii, zawartości wody, BMI, wagi ciała)
 • ustalenie profilu bioodżywczego w oparciu o narzędzie ioMET.
 • określenie wspólnie z pacjentem jego potrzeb, celu współpracy oraz dalszego toku postępowania terapeutycznego.

*BIA to badanie niewskazane dla kobiet w ciąży, osób z rozrusznikiem serca, chorych na epilepsję czy kobiet w czasie miesiączki (badanie wykonujemy 3 dni przed lub 3 dni po miesiączce)

Przed badaniem analizatorem masy ciała:

 • 24 godzin przed unikaj alkoholu,
 • 12 godzin przed unikaj intensywnego wysiłku fizycznego,
 • 2 godziny przed nie jedz i nie pij,
 • nie smaruj stóp kremem (w czasie badania musisz mieć gołe stopy)

W cenie wizyty zawarte są zalecenia żywieniowe (przygotowanie indywidualnego planu żywieniowego stanowi usługę dodatkową).

Kolejna wizyta

Wdrożenie wspólnie z pacjentem kolejnych kroków w procesie zmiany nawyków żywieniowych, ocena postępu, analiza przyczyny błędów i trudności. Motywacja i wzmocnienie pacjenta w jego drodze do celu z wykorzystaniem wielu metod, technik i narzędzi, przekazania praktycznych sposobów radzenia sobie z trudnościami.

Pliki do pobrania

Dzienniczek monitoringu żywienia i aktywności fizycznej

Przypisane kategorie:

Nowości

Elastografia wątroby mętodą FIBROSCAN
Test oddechowy wodorowo – metanowy
Konsultacje Online
Zabieg Genesis - Sonomed Szczecin
Diagnostyka czerniaka - Sonomed Szczecin
Trichoskopia FotoFinder - Sonomed Szczecin
Laser Cutera Excel V+ - Sonomed Szczecin
Dermoskopia FotoFinder - Sonomed Szczecin
Calendar Umów wizytę