- specjalistka psychodietetyki i aktywnego odżywiania komórkowego, mgr biologii, praktyk metody POINTS OF YOU.
Od 22 lat edukuje i kształtuje zdrowe nawyki żywieniowe oraz propaguje prozdrowotny styl życia. Przede wszystkim wspiera i motywuje pacjentów do zmiany zachowań żywieniowych, przyczyniając się do poprawy ich zdrowia i samopoczucia.
Oferowane usługi
- terapia psychodietetyczna (m.in. dla pacjentów leczonych balonem żołądkowym)
- dietoterapia
- konsultacje dietetyczne
- Określenie nieprawidłowości żywieniowych i spersonalizowanego profilu bioodżywczego za pomocą narzędzia ioMET, pogłębionego wywiadu medycznego i żywieniowego oraz badania analizatorem składu ciała metodą BIA.
- Tworzenie spersonalizowanych zaleceń żywieniowych i planów żywieniowych dostosowane do różnych potrzeb i jednostek chorobowych pacjentów
- Wsparcie psychodietetyczne zarówno dla pacjentów chcących zredukować masę ciała, ze szczególnym uwzględnieniem pacjentów po zabiegach bariatrycznych, jak i borykających się z chorobami dietozależnymi. Identyfikacja źródła problemów pacjenta, jego szkodliwych nawyków i przekonań związanych z jedzeniem.
- Wdrożenie krok po kroku zdrowych nawyków, zgodnie z wcześniej wypracowanym celem i strategią oraz planem żywieniowym. Praca nad sabotującymi myślami, uczenie się jak radzić sobie ze stresem, akceptować towarzyszące mu emocje, budowanie swojego poczucia sprawczości i podwyższenie samooceny. Pacjent stopniowo wybiera zachowania prozdrowotne na stałe zmieniając swój styl życia. W efekcie uzdrawia swoje relacje z jedzeniem, nie zmaga się z efektem jo-jo, który często pojawia się u pacjentów na restrykcyjnych dietach, osiąga stan harmonii i samozadowolenia.
Terapia psychodietetyczna nie wyklucza opracowania indywidualnej zrównoważonej diety lub diety uwzględniającej jednostki chorobowe. Podobnie dietoterapię można połączyć z terapią psychodietetyczną, która uzupełni wdrożenie indywidualnego planu żywieniowego, i pogłębi pracę nad modyfikacją nawyków żywieniowych.
Polecana szczególnie kobietom w różnych trudnych momentach życia, kiedy problem jedzenia lub wagi staje się dopełnieniem złego samopoczucia, także w okresie dojrzewania, ciąży, menopauzy.
Pierwsza wizyta
- wywiad medyczny (również analiza aktualnych badań) i żywieniowy (analiza dzienniczka żywieniowego, z którym pacjent przychodzi na wizytę, omówienie preferencji żywieniowych)
- pomiary oraz analiza składu ciała BIA* (bioimpedancja elektryczna) za pomocą analizatora Tanita (pomiar zawartości tkanki tłuszczowej, także wisceralnej, mięśni, kości, podstawowej przemiany materii, zawartości wody, BMI, wagi ciała)
- ustalenie profilu bioodżywczego w oparciu o narzędzie ioMET.
- określenie wspólnie z pacjentem jego potrzeb, celu współpracy oraz dalszego toku postępowania terapeutycznego.
*BIA to badanie niewskazane dla kobiet w ciąży, osób z rozrusznikiem serca, chorych na epilepsję czy kobiet w czasie miesiączki (badanie wykonujemy 3 dni przed lub 3 dni po miesiączce)
Przed badaniem analizatorem masy ciała:
- 24 godzin przed unikaj alkoholu,
- 12 godzin przed unikaj intensywnego wysiłku fizycznego,
- 2 godziny przed nie jedz i nie pij,
- nie smaruj stóp kremem (w czasie badania musisz mieć gołe stopy)
W cenie wizyty zawarte są zalecenia żywieniowe (przygotowanie indywidualnego planu żywieniowego stanowi usługę dodatkową).
Kolejna wizyta
Wdrożenie wspólnie z pacjentem kolejnych kroków w procesie zmiany nawyków żywieniowych, ocena postępu, analiza przyczyny błędów i trudności. Motywacja i wzmocnienie pacjenta w jego drodze do celu z wykorzystaniem wielu metod, technik i narzędzi, przekazania praktycznych sposobów radzenia sobie z trudnościami.