Kliknij poniższy przycisk aby zadzwonić:

tel. 91 820 11 10

Ortopedia

Ortopedia to dziedzina medycyny, która zajmuje się diagnozowaniem, leczeniem i zapobieganiem schorzeniom układu mięśniowo-szkieletowego, takimi jak urazy, deformacje, infekcje, schorzenia degeneracyjne i inne problemy związane z kośćmi, stawami, mięśniami, więzadłami i ścięgnami. Ortopedzi specjalizują się w przywracaniu funkcji i ruchomości ciała oraz łagodzeniu bólu pacjentów.

Opieka ortopedyczna obejmuje wiele zadań, takich jak:

  • Rozpoznanie schorzenia na podstawie wywiadu, badania fizykalnego, a także dodatkowe badania obrazowe (np. RTG, MRI, CT)
  • Leczenie zachowawcze poprzez rehabilitację ruchową, fizykoterapię, ortezy, leki przeciwbólowe i przeciwzapalne, aby doprowadzić do redukcji bólu, przywrócenia funkcji i poprawy jakości życia pacjenta.
  • Leczenie chirurgiczne – w przypadkach, gdy konieczne jest interwencja chirurgiczna, ortopedzi przeprowadzają różne procedury operacyjne, takie jak repozycja i stabilizacja złamań, artroskopia stawów, rekonstrukcje więzadeł, protezowanie stawów i inne zabiegi mające na celu przywrócenie funkcji i stabilności układu mięśniowo-szkieletowego.
  • Rehabilitacja pooperacyjna we współpracy z zespołami rehabilitacyjnymi, aby zapewnić pacjentom odpowiednie wsparcie i terapię po operacji, zwiększyć ich zakres ruchu, siłę mięśniową i poprawić ich zdolność do samodzielnego funkcjonowania.
  • Profilaktyka i edukacja poprzez działania prewencyjne, takie jak instruktaże dotyczące właściwych technik treningowych, ergonomii, dbania o postawę ciała, w celu minimalizacji ryzyka urazów i schorzeń mięśniowo-szkieletowych.

Ortopedia ma na celu przywrócenie sprawności fizycznej, redukcję bólu i poprawę jakości życia pacjentów.

Lekarze

Kriolezja

Kriolezja jest metodą polegającą na czasowym zahamowaniu funkcji przewodzenia impulsów nerwowych poprzez działanie niską temperaturą na wybrane struktury nerwowe.

W przypadku bólu przewlekłego, szczególnie w okolicy kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego, stawu ramiennego czy stawu kolanowego, zastosowanie krioanalgezji pozwala na zmniejszenie lub likwidację nieprzyjemnych doznań bólowych.

Aplikator obniża miejscowo temperaturę w zakresie od -20 do -40 stopni Celsjusza w cyklach około 1-3 minutowych w celu uszkodzenia włókien przewodzących patologiczne impulsy bólowe. Procedura wykonywana jest pod kontrolą USG w warunkach ambulatoryjnych bez znieczulenia ogólnego. Rezultaty utrzymują się od około 6 miesięcy do 2 lat. Zabieg ten może być powtarzany.

Kwalifikacja do zabiegu możliwa jest podczas konsultacji ortopedycznej.

Zabiegi artroskopowe przeprowadzane w Centrum Medycznym Sonomed

W Sonomedzie wykonujemy zabiegi ortopedyczne w zakresie małoinwazyjnej chirurgii kolana i stawu skokowego. Są to zabiegi artroskopowe, polegające na naprawie uszkodzeń w stawie kolanowym jak i również na prewencji występowania chorób zwyrodnieniowych. Jednym słowem są to usunięcia, szycia łąkotki, rekonstrukcje wiązadeł, rekonstrukcje powierzchni stawowej. Stosujemy również system Lipogems, który pozwala nam na podanie do stawu kolanowego komórek macierzystych. Pozwala to na znaczne opóźnienie powstawania zmian zwyrodnieniowych i na jednoczesną odbudowę powierzchni stawowych. Wykonujemy również zabiegi w obrębie stopy, które polegają na korekcji palucha koślawego czy palców młotkowatych.

Wideo

Nowości

Elastografia wątroby mętodą FIBROSCAN
Test oddechowy wodorowo – metanowy
Konsultacje Online
Zabieg Genesis - Sonomed Szczecin
Diagnostyka czerniaka - Sonomed Szczecin
Trichoskopia FotoFinder - Sonomed Szczecin
Laser Cutera Excel V+ - Sonomed Szczecin
Dermoskopia FotoFinder - Sonomed Szczecin
Calendar Umów wizytę