Kliknij poniższy przycisk aby zadzwonić:

tel. 91 820 11 10

Chirurgia wątroby i trzustki

Chirurgia wątroby i trzustki to dziedzina medycyny, która zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób związanych z tymi narządami. Wątroba i trzustka są kluczowe dla zdrowia organizmu, a ich choroby mogą prowadzić do poważnych konsekwencji dla pacjenta.

Choroby wątroby i trzustki mogą być spowodowane przez różne czynniki, takie jak infekcje wirusowe, nadużywanie alkoholu, niezdrowe nawyki żywieniowe oraz choroby autoimmunologiczne. Najczęstszymi chorobami wątroby są wirusowe zapalenie wątroby typu B i C, a także stłuszczenie wątroby. Natomiast najczęstszymi chorobami trzustki są zapalenie trzustki, rak trzustki oraz cukrzyca.

Chirurgia wątroby i trzustki zajmuje się szerokim spektrum schorzeń, w tym:

  • Nowotwory wątroby i trzustki: Chirurdzy wątroby i trzustki diagnozują i leczą zarówno łagodne, jak i złośliwe nowotwory tych narządów. Może to obejmować usuwanie guzów, takich jak rak wątroby, rak trzustki, gruczolakorak i inne nowotwory rzadkie.
  • Choroby wątroby: Chirurdzy wątroby mogą przeprowadzać przeszczepy wątroby u pacjentów z zaawansowaną marskością wątroby lub innymi chorobami wątroby. Przeszczepienie wątroby jest skomplikowanym zabiegiem, który może być jedyną opcją leczenia dla pacjentów z nieodwracalnym uszkodzeniem wątroby.
  • Choroby trzustki: Chirurdzy trzustki zajmują się leczeniem takich schorzeń jak zapalenie trzustki, torbiele trzustki, przewlekłe zapalenie trzustki i guzy trzustki. W niektórych przypadkach może być konieczne usunięcie trzustki lub jej fragmentów.

Leczenie chorób wątroby i trzustki zwykle wymaga długotrwałej terapii, która obejmuje nie tylko interwencję chirurgiczną, ale również leczenie farmakologiczne i zmiany stylu życia. Chirurdzy zajmujący się tą dziedziną medycyny często pracują w zespole z gastroenterologami, onkologami, radiologami oraz dietetykami.

Lekarze

Zakres świadczeń:

  • konsultacje w zakresie transplantacji wątroby
  • konsultacje w zakresie chirurgii wątroby, trzustki, dróg żółciowych

Nowości

Elastografia wątroby mętodą FIBROSCAN
Test oddechowy wodorowo – metanowy
Konsultacje Online
Zabieg Genesis - Sonomed Szczecin
Diagnostyka czerniaka - Sonomed Szczecin
Trichoskopia FotoFinder - Sonomed Szczecin
Laser Cutera Excel V+ - Sonomed Szczecin
Dermoskopia FotoFinder - Sonomed Szczecin
Calendar Umów wizytę