Kliknij poniższy przycisk aby zadzwonić:

tel. 91 820 11 10

Prof. med. Maciej Wójcicki

Profesor Maciej Wójcicki – wykwalifikowany specjalista w zakresie chirurgii wątroby, trzustki, dróg żółciowych i transplantacji wątroby z ponad 20-letnią praktyką zawodową w kraju i za granicą. Specjalizacje: chirurgia ogólna (z wyróżnieniem–1999 r.), transplantologia kliniczna (2003 r.).

W latach 1999-2001 odbył 2-letnie szkolenie w zakresie chirurgii wątroby, trzustki i transplantacji wątroby w Klinice Chirurgii Wątroby, Trzustki i Transplantacji Wątroby w Groningen w Holandii. Po powrocie do kraju, rozpoczął pracę jako chirurg i kierownik zespołu transplantacji wątroby w Oddziale Chirurgii Ogólnej i Transplantacji Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie, Do 2012 roku kierował Pododdziałem Chirurgii Wątroby, Trzustki i Transplantacji Wątroby w tym szpitalu. Autor licznych publikacji nt. leczenia raka trzustki, przewlekłego zapalenia trzustki, zwężeń dróg żółciowych oraz przeszczepiania wątroby (ok. 360 transplantacji w latach 2002-2012) w kierowanym wówczas przez prof. Wójcickiego ośrodku w Szczecinie.

Profesor Wójcicki w ramach przyznanych dwukrotnie nagród Europejskiego Towarzystwa Transplantacji Narządów, odbył kilkumiesięczne staże szkoleniowe w ośrodkach chirurgii wątroby, trzustki i przeszczepiania wątroby w szpitalu im. Królowej Elżbiety w Birmingham w Wielkiej Brytanii (2003 r.), w Ghent w Belgii (2011) oraz w Instytucie Transplantacji Wątroby w Malatyi w Turcji (2012).

W latach 2013 – 2014 pracował jako chirurg w Klinice Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Wątroby Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz w Ośrodku Transplantacji Narządów Uniwersytetu Medycznego w Leiden w Holandii. W latach 2015-2016 był ordynatorem Oddziału Chirurgii Szpitala MSWiA w Szczecinie. Od września 2016 r. pracuje w Klinice Hepatologii, Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Wątroby Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (ul. Banacha 1a) www.hepatologia.org

Zakres świadczeń:

  • konsultacje w zakresie chirurgii wątroby, trzustki, dróg żółciowych
  • konsultacje w zakresie wskazań i kwalifikacji do transplantacji wątroby

Nowości

Test oddechowy wodorowo – metanowy
Konsultacje Online
Zabieg Genesis - Sonomed Szczecin
Diagnostyka czerniaka - Sonomed Szczecin
Trichoskopia FotoFinder - Sonomed Szczecin
Laser Cutera Excel V+ - Sonomed Szczecin
Dermoskopia FotoFinder - Sonomed Szczecin
Calendar Umów wizytę