Kliknij poniższy przycisk aby zadzwonić:

tel. 91 820 11 10

Prof. med. Maciej Wójcicki

Prof. med. Maciej Wójcicki

Wykwalifikowany specjalista w zakresie chirurgii wątroby, trzustki, dróg żółciowych i transplantacji wątroby z ponad dwudziestoletnią praktyką zawodową w kraju i za granicą. Specjalizacje: chirurgia ogólna – egzamin zdany z wyróżnieniem w 1999 r., transplantologia kliniczna – 2003 r.

W latach 1999-2001 odbył 2-letnie szkolenie w zakresie chirurgii wątroby, trzustki i transplantacji wątroby w Klinice Chirurgii Wątroby, Trzustki i Transplantacji Wątroby w Groningen w Holandii. Po powrocie do kraju, rozpoczął pracę jako chirurg i kierownik zespołu transplantacji wątroby w Oddziale Chirurgii Ogólnej i Transplantacji Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie, Do 2012 roku kierował Pododdziałem Chirurgii Wątroby, Trzustki i Transplantacji Wątroby w tym szpitalu. Autor licznych publikacji z zakresu m.in. techniki chirurgicznej leczenia raka trzustki, przewlekłego zapalenia trzustki, uszkodzeń dróg żółciowych oraz przeszczepiania wątroby (ok. 360 transplantacji w latach 2002-2012) w kierowanym wówczas przez prof. Wójcickiego ośrodku.

Profesor Wójcicki dwukrotnie (2003 r. i 2011 r.) otrzymał nagrodę Europejskiego Towarzystwa Transplantacji Narządów (ESOT). W ramach przyznanych grantów, odbył kolejne, kilkumiesięczne staże szkoleniowe w ośrodkach przeszczepiania wątroby: Liver and Hepatobilairy Unit, Queen Elizabeth Hospital w Birmingham w Wielkiej Brytanii (2003 r.) oraz w zakresie transplantacji wątroby od dawcy żywego w Ośrodku Transplantacji Wątroby Szpitala Uniwersyteckiego w Ghent w Belgii (2011) oraz w Instytucie Transplantacji Wątroby w Malatyi w Turcji (2012).

W latach 2013 – 2014 pracował jako chirurg w Klinice Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Wątroby Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz w Ośrodku Transplantacji Narządów w Leiden University Medical Center w Leiden w Holandii. W latach 2015-2016 był ordynatorem Oddziału Chirurgii Szpitala MSWiA w Szczecinie. Od września 2016 r. pracuje w Klinice Hepatologii, Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Wątroby Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Zakres świadczeń:

  • konsultacje w zakresie transplantacji wątroby
  • konsultacje w zakresie chirurgii wątroby, trzustki, dróg żółciowych

Nowości