Kliknij poniższy przycisk aby zadzwonić:

tel. 91 820 11 10

Test oddechowy wodorowo – metanowy

Test oddechowy wodorowo - metanowyTest oddechowy wodorowo – METANOWY! Nowość w diagnostyce zaburzeń flory bakteryjnej jelit!

Nowoczesna, zaawansowana technologia diagnostyczna zespołu rozrostu bakteryjnego jelita cienkiego (SIBO) oraz nietolerancji pokarmowych.

Powszechnie stosowane do tej pory testy oddechowe umożliwiają pomiar wodoru w wydychanym powietrzu. Wodór wytwarzany jest w procesie fermentacji przez bakterie obecne w jelicie grubym i cienkim. Według piśmiennictwa w około 35% przypadków SIBO mikroorganizmy odpowiedzialne za występowanie rozrostu produkują METAN. W takich przypadkach sam test oddechowy wodorowy może dać fałszywie ujemny wynik.

Test wodorowo-metanowy jest więc dokładniejszym narzędziem diagnostycznym u pacjentów z dolegliwościami jelitowymi wynikającymi z nietolerancji pokarmowych lub przerostu bakteryjnego jelit, które często towarzyszą objawom zespołu jelita drażliwego (IBS). Jest badaniem nieinwazyjnym i bezbolesnym.

W naszym Centrum test wykonywany jest za pomocą urządzenia QUINTRON BreathTracker wyposażonego w automatyczną korektę wyników w oparciu o stężenie dwutlenku węgla, co zapewnia precyzyjną ocenę oraz minimalizację błędów pomiaru.

Testy wykonywane są przez przeszkolony, certyfikowany personel. Czas trwania testu wynosi około 3h.

Informacje na temat przebiegu samego badania oraz przygotowania do badania znajdziecie Państwo w zakładce „wodorowe testy oddechowe”.

Cena: 350zł

Nowości

Elastografia wątroby mętodą FIBROSCAN
Test oddechowy wodorowo – metanowy
Konsultacje Online
Zabieg Genesis - Sonomed Szczecin
Diagnostyka czerniaka - Sonomed Szczecin
Trichoskopia FotoFinder - Sonomed Szczecin
Laser Cutera Excel V+ - Sonomed Szczecin
Dermoskopia FotoFinder - Sonomed Szczecin
Calendar Umów wizytę