Kliknij poniższy przycisk aby zadzwonić:

tel. 91 820 11 10

Dr hab. inż. Edyta Balejko

  • specjalista w dziedzinie żywienia człowieka zdrowego i chorego

Dr hab. inż. Edyta Balejko od 2007 r. jest adiunktem w Katedrze Towaroznawstwa, Oceny Jakości, Inżynierii Procesowej i Żywienia Człowieka, Wydziału Nauk o Żywności i Rybactwa Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Jest aktywnym nauczycielem akademickim. Ponadto jako członek zespołu specjalistów medycznych, sprawuje opiekę nad pacjentem otyłym chorym, kwalifikującym się do zabiegu bariatrycznego.

Zainteresowania badawcze związane są z dietoterapią. Z powodzeniem od lat stosuje własne modyfikacje diet u pacjentów z zaburzeniami ze strony przewodu pokarmowego z zaburzeniami hormonalnymi czy metabolicznymi. Od 2014 r. tematem specjalności naukowo-badawczej dr hab. inż. Edyty Balejko stał się problem rzędu epidemii w skali globalnej jakim jest choroba otyłości.

Ze względu na długotrwały stan zapalny, w trakcie którego aktywowane są elementy układu immunologicznego, stworzyła własną dietę o właściwościach przeciwzapalnych, dedykowaną osobom otyłym. Uzyskała zgodę Komisji Bioetycznej i prowadzi własny projekt badawczy, w którym uczestniczą pacjenci po operacjach i zabiegach bariatrycznych.

Pani doktor analizuje zmiany biochemiczne u pacjentów otyłych, po stosowaniu indywidualnych diet. Ponieważ zmiany genetyczne i epigenetyczne są prawdopodobnie odpowiedzialne za rozprzestrzenianie się otyłości na całym świecie, od 2016 r.

Pani doktor podjęła współpracę z Zespołem badawczym pod kierownictwem prof. dr hab. Lidii Skuzy na Uniwersytecie Szczecińskim. Powstały projekt bazuje na wynikach genetycznych pacjenta i odpowiednim doborze spersonalizowanej diety oraz aktywności fizycznej.

Przypisane kategorie:

Nowości

Elastografia wątroby mętodą FIBROSCAN
Test oddechowy wodorowo – metanowy
Konsultacje Online
Zabieg Genesis - Sonomed Szczecin
Diagnostyka czerniaka - Sonomed Szczecin
Trichoskopia FotoFinder - Sonomed Szczecin
Laser Cutera Excel V+ - Sonomed Szczecin
Dermoskopia FotoFinder - Sonomed Szczecin
Calendar Umów wizytę