Kliknij poniższy przycisk aby zadzwonić:

tel. 91 820 11 10

Modelowanie twarzy implantami

Modelowanie twarzy implantami

Zabieg modelowania twarzy implantami polega na wszczepieniu implantu czy protezy o odpowiednim kształcie w celu uzyskania oczekiwanych proporcji twarzy. Implanty wykonane są z polimeru silikonowego i są przystosowane kształtem do wszczepiania w różne okolice na przykład w okolicę kości jarzmowej, brody itd. Wybór implantu zależy od dwóch czynników: oczekiwań pacjentów co do zmiany wyglądu, oraz od warunków anatomicznych. Mówiąc o implantach mamy na myśli protezy wykonane z tworzywa sztucznego, ale czasami do modelowania możemy wykorzystać własne tkanki pacjenta.

Można przeszczepiać powięź, ścięgno, tkankę tłuszczową czy też skórę właściwą. Wybór metody jak zawsze zależy od warunków anatomicznych i akceptacji pacjentki czy pacjenta. Ciekawą techniką jest tzw. technika drukowanych implantów. Dzięki tomografii komputerowej wykonanej w projekcji 3D możliwe jest wydrukowanie fragmentu lub całej czaszki i zaplanowanie indywidualnego implantu, który będzie idealnie pasował do kształtu szkieletu. Metoda ta nie jest możliwa do zastosowania u wszystkich pacjentów.

Modelowanie twarzy możemy wykonać ze wskazań estetycznych a także jako naprawę defektów wywołanych chorobami nowotworowymi lub urazami.

Które części twarzy możemy wymodelować za pomocą implantów?

Najczęściej wszczepia się implanty w okolicy kości jarzmowych, oraz w okolicy żuchwy i podbródka. Są to najczęściej modelowane okolice za pomocą implantów.

W jakich przypadkach wykonywane jest modelowanie twarzy implantami?

Modelowanie twarzy za pomocą implantów możemy wykonać w zasadzie u dwóch grup pacjentów. Pierwsza to zabiegi estetyczne u zdrowych pacjentów, którzy chcą poprawić wygląd twarzy. Druga grupa to pacjenci, u których twarz została zniekształcona procesem chorobowym. Wszczepione implanty pozwalają na przywrócenie prawidłowych proporcji twarzy i powrót do życia rodzinnego i zawodowego.

Czy zabieg jest bezpieczny?

Zabieg modelowania twarzy implantami jest stosunkowo bezpieczny, ponieważ inwazyjność związana z wprowadzeniem implantu w tkanki twarzy jest stosunkowo nieduża.

Czy po zabiegu pozostają widoczne blizny?

Po każdym zabiegu powstaje blizna, jest to rodzaj kleju tkankowego, który zespala poszczególne tkanki. Zrastanie tkanek w tym i skóry jest możliwe wyłącznie dzięki powstającej bliźnie. Tak więc tworzenie blizny jest fizjologicznym procesem gojenia ran. Zasady operowania w chirurgii plastycznej polegają na tym, aby cięcia skórne przeprowadzać w naturalnych zmarszczkach i załamaniach skóry. Dzięki temu powstające blizny są mało widoczne. Dodatkowo blizny skórne w okolicach odsłoniętych można zamaskować dobrym makijażem.

Lekarze

Wideo

Nowości

Elastografia wątroby mętodą FIBROSCAN
Test oddechowy wodorowo – metanowy
Konsultacje Online
Zabieg Genesis - Sonomed Szczecin
Diagnostyka czerniaka - Sonomed Szczecin
Trichoskopia FotoFinder - Sonomed Szczecin
Laser Cutera Excel V+ - Sonomed Szczecin
Dermoskopia FotoFinder - Sonomed Szczecin
Calendar Umów wizytę