Kliknij poniższy przycisk aby zadzwonić:

tel. 91 820 11 10

Chirurgia plastyczna twarzy i szyi


Lifting twarzy to inaczej podniesienie twarzy

Lifting twarzy polega na podniesieniu i napięciu obwisłych tkanek twarzy korygując tak zwane zmarszczki grawitacyjne. Dzięki takim operacjom możliwa jest korekta najbardziej zaawansowanych zmian.

Twarz:

  • obwisłe elementy twarzy, czynią ją zmęczoną i dodają jej lat:
  • obniżenie brwi
  • fałdy skórno-mięśniowe powiek górnych współistniejące z kurzymi łapkami
  • worki pod oczami czyli zwiotczenie powiek dolnych
  • obniżenie bocznych kątów oczu
  • pogłębienie fałdu nosowo-wargowego
  • obniżenie kąta ust

Szyja:

  • zmarszczki grawitacyjne czyli dwa fałdy biegnące wzdłuż szyi lub jeden po środku

Operacje chirurgiczną prowadzi się w miejscach niewidocznych dla oka, głównie w skórze owłosionej i za małżowina uszną. W efekcie twarz staje się wypoczęta, radosna i przywracany się wygląd z lat młodości.

Plastyka powiek górnych i dolnych

Plastyka powiek górnych
Postępujące wraz z wiekiem zmiany w obrębie powiek górnych, skutkują powstaniem fałdu przykrywającego brzeg rzęsowy powieki. Deformacja sprawia wrażenie zmęczonych i smutnych oczu.Poprawę wyglądu oczu można uzyskać wyłącznie w drodze leczenia operacyjnego.

Zabieg polega na skróceniu części powiekowej mięśnia okrężnego oka, redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz nadmiaru skóry.
W efekcie oczy stają się szeroko otwarte, a boczne kąty oczu zostają lekko uniesione. Twarz uzyskuje wypoczęty i radosny wyraz i poprawia wizerunek pacjenta.

Plastyka powiek dolnych
Utrata napięcia tkanek twarzy powoduje powstanie tak zwanych worków pod oczami Deformacja podobnie jak w przypadku powiek górnych czyni twarz zmęczoną . Nowoczesne leczenie operacyjne łączy kilka elementów. tłuszczu. Współcześnie wykonuje się niewielką redukcję nadmiaru tłuszczu pod oczami, a pozostałą jego część przemieszcza się wypełniając okolicę zwaną doliną łez. W ten sposób jedną operacją poprawia się dwie okolice twarzy. Kolejnym elementem jest tak zwana kantoplastyka. Ten element operacji polega na przywróceniu prawidłowego napięcia powieki dolnej, modeluje właściwą linię okolicy podoczodołowej oraz redukuje wywinięcie powieki. Poza tym niewielkie uniesienie bocznego kąta oka przywraca twarzy młody i radosny wygląd. Operacja jest rozległa dla tego często wymaga znieczulenia ogólnego. Przebieg pooperacyjny podobnie jak po plastyce powiek górnych jest stosunkowo niebolesny. Szwy usuwa się po 5 – 7 dniach.

Plastyka odstających małżowin usznych

Odstawanie małżowin usznych jest krępującą deformacją. Leczenie jest wyłącznie operacyjne. Operacja odbywa się w znieczuleniu miejscowym oraz po podaniu dożylnie leków uspokajających.
Zwykle nie zdajemy sobie sprawy ile elementów anatomicznych buduje małżowinę uszną Sama operacja polega na korekcie chrzęstnego szkieletu. Planując ją zmieniamy strukturę: muszli, grobelki obrąbka lub wielu innych elementów.

Lifting szyi

W miarę upływu lat na szyi pojawiają się pionowe fałdy. Przyczyną jest zwiotczenie mięśnia szerokiego szyi. Powoduje to spłycenie kąta żuchwowo-szyjnego, brak charakterystycznego wcięcia pod żuchwą i profilu smukłej szyi. Deformacje tego typu są częste, poddają się korekcji wyłącznie za pomocą operacji. Operacja jest często łączona z liftingiem 1/3 dolnej twarzy lub całej twarzy. Zakres operacji zależy od rozległości obszaru objętego zmarszczkami, oraz od oczekiwań pacjentki. Cięcia chirurgiczne przebiegają w tej samej linii jak do liftingu twarzy, dlatego warto pomyśleć nad połączeniem obu procedur i uzyskać odmłodzenie twarzy i szyi jednym zabiegiem. Podobnie jak po operacji twarzy przebieg jest stosunkowo niebolesny, dreny z ran usuwa się po 2 – 3 dniach, a szwy po 7 – 10 dniach.

Plastyka nosa

Nos jest jednym z elementów twarzy nadającym jej charakter. Deformacje wrodzone lub powstałe na skutek urazu mogą być przyczyną kompleksów i frustracji. Niekiedy do tego dołączają się problemy z oddychaniem powodowane krzywą przegrodą nosa. Problemy te można rozwiązać za pomocą operacji plastycznej.

Operacja pozwala skorygować krzywą przegrodę i poprawić oddychanie. Zwykle wystarczy korekta części chrzęstnej przegrody, ale w niektórych przypadkach konieczna jest korekta przegrody kostnej. Poszczególne części nosa modeluje się zależnie od potrzeb, a wszystkie cięcia chirurgiczne wykonuje się wewnątrz przewodów nosowych, dzięki temu blizny nie są widoczne. Operacje wykonuje się w znieczuleniu ogólnym. Przespanie operacji przez pacjenta trwającej godzinę lub dłużej, zapewnia należyty komfort. Przebieg po operacji jest niebolesny, ponieważ przed zakończeniem znieczulenia ogólnego, tkanki nosa znieczula się miejscowo lekami długo działającymi.

Lifting czoła i brwi (podniesienie czoła i brwi)

Technika operacji polega na wykonaniu kilku małych nacięć owłosionej skóry głowy i pod kontrolą endoskopu odpreparowaniu skóry czoła. Uruchomienie tkanek umożliwia ich przemieszczenie do góry czyli podniesienie czoła i brwi. Przemieszczone tkanki mocuje się do czaszki specjalnymi wchłanianymi klipsami. Różnica w stosunku do klasycznego liftingu polega na ograniczeniu rozległości cięcia chirurgicznego i inwazyjności operacji.

Plastyka ust

Plastykę ust wykonuje się w celu ich powiększenia. Jeżeli czerwień wargowa jest wąska to usta w odbiorze wydają się małe. Operacyjna metoda polega na poszerzeniu czerwieni wargowej za pomocą jej wywinięcia.

Powiększanie ust można wykonać także preparatami do wypełniania tkanek. Preparaty na bazie kwasu hialuronowego (naturalnego składnika tkanek) wstrzykuje się w odpowiednie okolice ust. W ten sposób uzyskuje się zwiększenie objętości czerwieni wargowej. Należy jednak pamiętać, że metody te nie są alternatywne i każda z nich przeznaczona jest do innej sytuacji anatomicznej. Poza tym operacja zapewnia trwały wynik a wstrzykiwane preparaty utrzymują się w tkankach od 1 do 2 lat.

Nowości

Elastografia wątroby mętodą FIBROSCAN
Test oddechowy wodorowo – metanowy
Konsultacje Online
Zabieg Genesis - Sonomed Szczecin
Diagnostyka czerniaka - Sonomed Szczecin
Trichoskopia FotoFinder - Sonomed Szczecin
Laser Cutera Excel V+ - Sonomed Szczecin
Dermoskopia FotoFinder - Sonomed Szczecin
Calendar Umów wizytę