Kliknij poniższy przycisk aby zadzwonić:

tel. 91 820 11 10

Chirurgia plastyczna piersi


Powiększenie piersi przy pomocy implantów

Niektóre kobiety postrzegają małe piersi jako defekt urody. W indywidualnych odczuciach jest to przyczyną mniejszej atrakcyjności. Współczesna chirurgia plastyczna daje w tym zakresie niesamowite możliwości poprawy wyglądu niezależnie od wieku. Piersi można powiększać wszczepiając silikonowe implanty. Dobór implantu zależy od indywidualnych oczekiwań pacjentki, oraz od warunków anatomicznych.

Operacje przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym. Cięcie chirurgiczne wykonuje się najczęściej w fałdzie podpiersiowym, lub dookoła otoczki. Implant umieszcza się pod mięśniem piersiowym i taka technika operacji zapewnia najlepsze i trwałe wyniki odległe, oraz minimalizuje ryzyko powikłań. Powrót do aktywności domowej jest możliwy po 1 – 2 tygodniach natomiast powrót do aktywności sportowej po 2 miesiącach. Po operacji wskazane jest noszenie stanika sportowego z miękką pełną miseczką w celu stabilizacji piersi. Dla młodych kobiet istotne jest, że wszczepienie implantów nie stanowi przeszkody i zagrożenia dla przyszłej ciąży, oraz karmienia piersią. Obecność implantu nie zwiększa ryzyka raka piersi.

Podniesienie piersi (lifting piersi)

Zmiany w tkankach związane z wiekiem a w szczególności powstające po zakończeniu karmienia mogą powodować znaczne wydłużenie piersi. Na skutek rozciągnięcia skóry klatki piersiowej brodawka z otoczką obniża się przyjmując poziom poniżej fałdu podpiersiowego. Taki stan określamy jako tak zwane piersi opadające lub obwisłe. Zmniejsza to atrakcyjność piersi i często jest przyczyną problemów psychologicznych.

Deformację można korygować operacyjnie wykonując podniesienie piersi nazywane inaczej liftingiem piersi. Polega to na przywróceniu fizjologicznego położenia brodawki i otoczki, czyli powyżej poziomu fałdu podpiersiowego. Operacja zmienia kształt piersi z długiej i płaskiej na krótką i wypukłą. W odbiorze wizualnym, powoduje to korzystne wrażenie powiększenia piersi. Jest to bardzo dobrze postrzegane przez kobiety i rekompensuje rozległość operacji. Przebieg pooperacyjny jest stosunkowo niebolesny. Powrót do aktywności domowej jest możliwy w ciągu kilku dni, natomiast aktywność sportową można rozpoczynać po kilku tygodniach. Aby uzyskać najlepszy kształt piersi, należy ją po operacji modelować przez noszenie miękkiego sportowego stanika z pełną miseczką do 6 miesięcy. Niektóre pacjentki mogą wymagać dodatkowych niewielkich zabiegów korekcyjnych w celu uzyskania ostatecznego kształtu piersi.

Nowości

Elastografia wątroby mętodą FIBROSCAN
Test oddechowy wodorowo – metanowy
Konsultacje Online
Zabieg Genesis - Sonomed Szczecin
Diagnostyka czerniaka - Sonomed Szczecin
Trichoskopia FotoFinder - Sonomed Szczecin
Laser Cutera Excel V+ - Sonomed Szczecin
Dermoskopia FotoFinder - Sonomed Szczecin
Calendar Umów wizytę