Kliknij poniższy przycisk aby zadzwonić:

tel. 91 820 11 10

Chirurgia plastyczna ciała


Odsysanie tłuszczu (liposukcja)

Odsysanie tłuszczu jest jedną z metod zmniejszania grubości tkanki tłuszczowej. Tkana tłuszczowa jest delikatna i wrażliwa na uszkodzenia mechaniczne. Ta cecha umożliwia zniszczenie jej i rozdrobnienie wibrującą sondą, bez potrzeby przecinania skóry. Metoda liposukcji polega więc na wprowadzeniu pod skórę sondy, którą rozbija się tkankę tłuszczową a powstały płyn usuwa odsysaniem. W ten sposób można modelować różne okolice ciała i przywracać korzystniejsze proporcje rozkładu tkanki tłuszczowej. Kluczowym elementem do uzyskania dobrego wyniku estetycznego po liposukcji jest kondycja skóry. Skóra elastyczna, gruba, po usunięciu tkanki tłuszczowej obkurczy się odzyskując napięcie co zapewni dobry wygląd modelowanej okolicy. Natomiast skóra cienka, wiotka z rozstępami nie obkurczy się i redukcja tkanki tłuszczowej nie wymodeluje danej okolicy. U takich pacjentów konieczne jest wykonanie klasycznych plastyk. Za pomocą liposukcji można modelować brzuch, biodra, okolice lędźwiowe, uda, podudzia.

Plastyka brzucha

Powłoki brzuszne ulegają naturalnemu zwiotczeniu wraz z wiekiem. Szczególne nasilenie zmian występuje u pacjentów po kuracjach odchudzających, oraz u kobiet po ciąży. Przyczyną jest spadek elastyczności skóry, która nie obkurcza się proporcjonalnie do spadku masy i objętości ciała. Powstają wówczas liczne fałdy i zaciągnięcia zmieniające niekorzystnie wygląd brzucha. Jest to szczególnie krępujące w czasie uprawiania sportów, na plaży, oraz często w życiu intymnym. Problem można rozwiązać operacyjnie. Tak zwana plastyka brzucha polega na oddzieleniu skóry i tkanki tłuszczowej od mięśni, wycięciu jej nadmiaru i ponownym ułożeniu z przywróceniem prawidłowego napięcia. Operację wykonuje się w znieczuleniu ogólnym lub zewnątrzoponowym i trwa około dwóch godzin. Po operacji konieczne jest stosowanie przez kilka tygodni elastycznego pasa, w celu prawidłowego modelowania brzucha. U pacjentek, u których po ciąży doszło do trwałego rozsunięcia mięśni prostych brzucha wykonuje się ich szycie w celu przywrócenia kształtu talii. Powrót do pełnej aktywności trwa zwykle około 4 do 8 tygodni.

Operacje post – bariatryczne

Otyłość staje się chorobą cywilizacyjną, jest przyczyną wielu chorób obniżających wydolność fizyczną i prowadzi do przedwczesnych zgonów. Z tego powodu bardzo dużo uwagi poświęca się metodom redukcji wagi ciała, które umożliwiają powrót do prawidłowej wagi ciała.

Często jednak pozostaje problem obwisłej skóry. O ile jesteśmy w stanie pozbyć się nadmiaru tłuszczu, o tyle rozciągnięta skóra nie obkurczy się pozostając w formie nieestetycznych fałdów.

Nadmiar skóry pozostaje nie tylko na brzuchu ale także na klatce piersiowej, oraz kończynach górnych i dolnych. Fałdy skórne usuwamy wykonując plastykę odpowiednich okolic ciała.

  • plastyka brzucha
  • plastyka klatki piersiowej, okolic lędźwiowych i pośladków
  • plastyka ramion (wycięcie fałdów skórnych powstających między dołem pachowym a łokciem
  • plastyka ud (usunięcie nadmiaru skóry i uzyskanie estetycznąej linii uda)

Ginekomastia – powiększenie piersi u mężczyzn

Jest ona szczególnie krępująca u młodych osób, których aktywność sportowa jest bardzo duża. Przed operacją należy wykonać badania laboratoryjne w celu wykluczenia hormonalnych przyczyn przerostu gruczołów. Kolejnym badaniem wykonywanym przed operacją jest ultrasonografia, która pozwala ustalić proporcje tkanki gruczołowej do tkanki tłuszczowej. Operacja polega na redukcji tkanki tłuszczowej zwykle za pomocą liposukcji, oraz na chirurgicznym wycięciu przerośniętego gruczołu piersiowego.

Nowości

Elastografia wątroby mętodą FIBROSCAN
Test oddechowy wodorowo – metanowy
Konsultacje Online
Zabieg Genesis - Sonomed Szczecin
Diagnostyka czerniaka - Sonomed Szczecin
Trichoskopia FotoFinder - Sonomed Szczecin
Laser Cutera Excel V+ - Sonomed Szczecin
Dermoskopia FotoFinder - Sonomed Szczecin
Calendar Umów wizytę