Kliknij poniższy przycisk aby zadzwonić:

tel. 91 820 11 10

Balon żołądkowy ORBERA 365

Balon żołądkowy Orbera
Balon żołądkowy to jedna z najbardziej znanych i powszechnie stosowanych metod leczenia otyłości na całym świecie. Na przestrzeni wielu lat, zabiegowi temu poddały się tysiące pacjentów, którzy szukali bezpiecznej, skutecznej i nieinwazyjnej metody wspomagającej złożony proces odchudzania.

W Centrum Medycznym Sonomed, proponujemy Państwu zabieg implementacji nowoczesnego balonu żołądkowego ORBERA365, który w przeciwieństwie do innych balonów zakładany jest na okres nie 6, a 12 miesięcy.

Balon żołądkowy ORBERA365 – zalety

Do głównych zalet balona ORBERA365 zaliczamy:

 • możliwość umieszczenia balonu na okres 12 miesięcy
 • niezwykłą trwałość balonu zbudowanego z ponad 7 warstw wysokiej klasy silikonu medycznego
 • 3 razy większą utratę masy ciała niż przy samym stosowaniu ćwiczeń i diety
 • możliwość odpowiedniej regulacji objętości balona i dostosowania go do indywidualnych potrzeb pacjenta

Na czym polega zabieg implementacji balonu żołądkowego ORBERA365?

Cała procedura polega na endoskopowym umieszczeniu w żołądku specjalnego balonu, który następnie wypełniany jest zabarwioną solą fizjologiczną. Po wypełnieniu, balon znajdujący się w żołądku zapewnia pacjentowi uczucie sytości i pełności, co stanowczo wpływa na zmniejszenie objętości spożywanych posiłków oraz zmniejsza apetyt. Balon ORBERA365 wyposażony jest w nowoczesną technologię, która pozwala na regulowanie jego objętości od 400 do 700 cm3.

Jakie są wskazania do przeprowadzenia zabiegu?

Balon żołądkowy ORBERA365 implementowany jest gdy:

 • współczynnik BMI przekracza 30
 • pacjent chce uniknąć chirurgicznego zmniejszenia żołądka
 • ma zostać zastosowany jako metoda przygotowująca organizm do poważniejszej operacji bariatrycznej
 • pacjent nie może osiągnąć prawidłowej masy ciała mimo stosowania diet i aktywności fizycznej

Balon żołądkowy – przeciwwskazania

Balon żołądkowy nie powinien być umieszczany gdy:

 • pacjent jest świeżo po operacji na przewodzie pokarmowym
 • występuje przepuklina rozworu przełykowego
 • pacjent nie wykazuje gotowości psychicznej do zmiany nawyków żywieniowych i stylu życia
 • pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią

Jak wygląda założenie balonu żołądkowego ORBERA365 w Centrum Medycznym Sonomed?

Przed przystąpieniem do zabiegu, pacjent ma możliwość skonsultowana się z naszymi specjalistami z zakresu gastroenterologii, psychologii oraz dietetyki. Konieczna jest również konsultacja z anestezjologiem, który sprawuje nad pacjentem opiekę podczas implementacji balonu żołądkowego, ponieważ cała procedura odbywa się w znieczuleniu. Po dokonaniu oceny przełyku, żołądka i dwunastnicy i wykluczeniu przeciwwskazań, lekarz przystępuje do endoskopowego wprowadzenia balonu przez jamę ustną. Następnie wypełniany jest on zabarwioną solą fizjologiczną. Po około 20 minutach pacjent jest już po zabiegu i pozostaje w klinice pod specjalistyczną opieką lekarską w celu zminimalizowania uciążliwych dolegliwości związanych z posiadaniem ciała obcego w żołądku.

Życie z balonem po zabiegu

Pierwsze dni po zabiegu są dla pacjentów najtrudniejsze. Obecność ciała obcego w żołądku przyczynia się do pojawiania się nudności, wymiotów czy też zgagi Przez pierwszy tydzień, zaleca się stosowanie diety całkowicie płynnej. Dzięki temu żołądek zdąży przyzwyczaić się do balona, a lekkostrawne płyny nie będą wzmagały dyskomfortu. Następne dwa tygodnie powinny opierać się na diecie puree – stopniowe wprowadzanie zmiksowanych posiłków nie nadwyręży żołądka, a dodatkowo szybko trawione treści wspomogą proces odchudzania. Po 3 tygodniach od zabiegu pacjent może spożywać normalne posiłki, jednak powinny być one odpowiednio zbilansowane i zróżnicowane, tak aby odchudzanie przebiegało pomyślnie.

Po wyjściu do domu, pacjent pozostaje pod stałą opieką lekarską, ma możliwość całodobowej konsultacji z lekarzem, a w przypadku wystąpienia niepokojących dolegliwości, przyjazdu do kliniki Sonomed.

Usuwanie balonu żołądkowego

Poniższa animacja przedstawia zabieg usunięcia balonu żołądkowego.

Balon żołądkowy ORBERA365 – najczęściej zadawane pytania

Czy to naprawdę działa? Jakiego spadku wagi mogę się spodziewać?

Badania przeprowadzane na całym świecie potwierdzają, iż pacjenci tracą około 10% aktualnej masy ciała w 3 razy szybszym tempie niż stosując samą dietę i ćwiczenia. Rezultaty mogą się oczywiście różnić – wszystko zależy od wagi początkowej, metabolizmu i indywidualnych predyspozycji pacjenta do chudnięcia.

Kiedy widoczne będą efekty?

Największa utrata masy ciała obserwowana jest w pierwszych 3 miesiącach po implementacji balonu. Dzięki możliwości posiadania balonu przez 365 dni, stale kontrolowana jest ilość spożywanych posiłków, co wspomaga dalsze chudnięcie i ułatwia utrzymanie prawidłowej masy ciała.

Czy po usunięciu balonu mogę przytyć?

W większości przypadków, rok z balonem pozwala pacjentom na zmianę nawyków żywieniowych i nastawienia do jedzenia. Z tego też względu tak ważne jest trzymanie się wytycznych po zabiegu i żywienie zgodnie z zaleceniami dietetyka. Niestety, niektórzy pacjenci nie stosujący się do instrukcji lekarzy, w okresie po usunięciu balony przybierają na wadze

Ile kosztuje zabieg?

Założenie balonu ORBERA365 w naszej klinice to koszt 9000 złotych.

Wideo

Nowości

Elastografia wątroby mętodą FIBROSCAN
Test oddechowy wodorowo – metanowy
Konsultacje Online
Zabieg Genesis - Sonomed Szczecin
Diagnostyka czerniaka - Sonomed Szczecin
Trichoskopia FotoFinder - Sonomed Szczecin
Laser Cutera Excel V+ - Sonomed Szczecin
Dermoskopia FotoFinder - Sonomed Szczecin
Calendar Umów wizytę