Kliknij poniższy przycisk aby zadzwonić:

tel. 91 820 11 10

AABR – Automatyczne Odpowiedzi Słuchowe z Pnia Mózgu

AABR, znane również jako Automatyczne Odpowiedzi Słuchowe z Pnia Mózgu, to nieinwazyjne badanie służące do oceny drogi słuchowej od ucha wewnętrznego, przez nerw słuchowy, do pnia mózgu. Test jest często stosowany do oceny słuchu u noworodków, małych dzieci, osób niezdolnych do skomunikowania swojego stanu słuchu lub osób, u których podejrzewa się uszkodzenie nerwu słuchowego lub pnia mózgu.

Podczas testu AABR elektrody są umieszczane na głowie pacjenta i emitują dźwięki o różnej intensywności i częstotliwości do ucha. Odpowiedzi na te dźwięki są rejestrowane przez elektrody i przekształcane w czytelne dla człowieka wykresy. Te odpowiedzi są generowane automatycznie przez układ nerwowy, więc pacjent nie musi świadomie reagować na dźwięki.

AABR jest bardzo ważne w diagnostyce wrodzonych wad słuchu, które jeśli są wykryte wcześnie, mogą być skutecznie leczone, co zwiększa szanse na normalny rozwój mowy i języka.

Zaletą AABR jest szybkie wykonanie testu i to, że badanie nie musi być wykonywanie podczas snu, nie wymaga szczególnego przygotowania ani znieczuleniu. Jedynym warunkiem jest ocena uszu pod kątem obecności woskowiny.

Nowości

Elastografia wątroby mętodą FIBROSCAN
Test oddechowy wodorowo – metanowy
Konsultacje Online
Zabieg Genesis - Sonomed Szczecin
Diagnostyka czerniaka - Sonomed Szczecin
Trichoskopia FotoFinder - Sonomed Szczecin
Laser Cutera Excel V+ - Sonomed Szczecin
Dermoskopia FotoFinder - Sonomed Szczecin
Calendar Umów wizytę