Kliknij poniższy przycisk aby zadzwonić:

tel. 91 820 11 10

Prof. dr hab. n. med. Piotr Prowans

  • specjalista chirurgii plastycznej
  • specjalista chirurgii ogólnej

Wykwalifikowany lekarz specjalista w zakresie chirurgii plastycznej, rekonstrukcyjnej i ogólnej z ponad dwudziestopięcioletnim doświadczeniem zawodowym.

W 1987 r. ukończył Pomorską Akademię Medyczną w Szczecinie. Następnie rozpoczął pracę w I klinice Chirurgii Ogólnej, która później przekształciła się w Klinikę Chirurgii Ogólnej i Chirurgii Ręki.

W 1992 r. uzyskał I stopień specjalizacji z chirurgii ogólnej, w 1995 r. specjalizację II stopnia z chirurgii ogólnej.

W 2009 r. uzyskał tytuł specjalisty z chirurgii plastycznej. Równolegle kontynuował swój rozwój naukowy. Większość badań była związana z chirurgią rekonstrukcyjną.

W 1994 r. uzyskał stopień doktora nauk medycznych, w 2006 r. stopień doktora habilitowanego medycyny. W 2009 r. został mianowany profesorem nadzwyczajnym PUM. Cztery lata później prezydent Bronisław Komorowski nadał mu tytuł naukowy profesora.

Od 2009 r. jest kierownikiem Oddziału Chirurgii Ogólnej w Policach, który przekształcił w Klinikę Chirurgii Plastycznej, Endokrynologicznej i Ogólnej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej, Polskiego Towarzystwa Zakażeń Szpitalnych, a także wojewódzkim konsultantem w zakresie chirurgii plastycznej na terenie województwa zachodniopomorskiego.

Zakres świadczeń:

  • chirurgia plastyczna twarzy i szyi
  • chirurgia plastyczna ciała
  • chirurgia plastyczna piersi
  • medycyna estetyczna

Nowości

Elastografia wątroby mętodą FIBROSCAN
Test oddechowy wodorowo – metanowy
Konsultacje Online
Zabieg Genesis - Sonomed Szczecin
Diagnostyka czerniaka - Sonomed Szczecin
Trichoskopia FotoFinder - Sonomed Szczecin
Laser Cutera Excel V+ - Sonomed Szczecin
Dermoskopia FotoFinder - Sonomed Szczecin
Calendar Umów wizytę