Kliknij poniższy przycisk aby zadzwonić:

tel. 91 820 11 10

Elastografia wątroby metodą FIBROSCAN

Elastografia metodą FIBROSCAN
PRZEŁOM W DIAGNOSTYCE WĄTROBY – Elastografia metodą FIBROSCAN – Nieinwazyjny pomiar stopnia zwłóknienia oraz stłuszczenia wątroby

FibroScan jest metodą nieinwazyjnego pomiaru stopnia zwłóknienia oraz stłuszczenia wątroby. Jest to alternatywa wobec biopsji wątroby, która wciąż pozostaje złotym standardem diagnostycznym, jednak jest zabiegiem inwazyjnym obarczonym ryzykiem powikłań.

Badanie elastograficzne wątroby ma bardzo wiele zalet. Jedną z nich jest jego powtarzalność i to że, zabieg ten możemy wielokrotnie wykonywać u tego samego pacjenta w różnych odstępach czasu celem kontroli wyników.

Przygotowanie do tego badania jest bardzo proste, ponieważ jedynym zaleceniem jest bycie na czczo. Badanie jest krótkie, trwa około 5 – 10 minut.

Choroba stłuszczeniowa wątroby stała się powszechnym problemem dotykającym ogromny procent społeczeństwa (w Europie występowanie szacuje się na około 30% populacji). Do jej rozwoju dochodzi poprzez gromadzenie tłuszczów w wątrobie. Ryzyko wystąpienia jest wysoce związane z takimi chorobami jak otyłość, cukrzyca, nadciśnienie tętnicze oraz dyslipidemia (zaburzenia poziomu cholesterolu i trójglicerydów we krwi). Początkowo odwracalne, łagodne oraz niedające żadnych objawów zmiany stłuszczeniowe wątroby mogą ulegać progresji do stłuszczeniowego zapalenia wątroby, następnie postępującego procesu włóknienia aż do marskości wątroby, która z kolei stanowi wysoki czynnik ryzyka rozwoju raka wątrobowokomórkowego. Kluczowe jest więc wczesne wykrycie choroby oraz wdrożenie leczenia już na etapie, w którym pacjenci nie odczuwają jeszcze żadnych objawów lub są one miernie wyrażone.

Koszt badania 250zł.

Nowości

Elastografia wątroby mętodą FIBROSCAN
Test oddechowy wodorowo – metanowy
Konsultacje Online
Zabieg Genesis - Sonomed Szczecin
Diagnostyka czerniaka - Sonomed Szczecin
Trichoskopia FotoFinder - Sonomed Szczecin
Laser Cutera Excel V+ - Sonomed Szczecin
Dermoskopia FotoFinder - Sonomed Szczecin
Calendar Umów wizytę