Kliknij poniższy przycisk aby zadzwonić:

tel. 91 820 11 10

Chirurgia plastyczna i rekonstrukcyjna

Chirurgia plastyczna

Chirurgia plastyczna zajmuje się naprawą i modelowaniem ciała. Gdy zmiany spowodowane są wiekiem to działania chirurgiczne zwyczajowo nazywamy operacjami estetycznymi. Natomiast chirurgiczną naprawę ciała zniszczonego i zdeformowanego chorobą, urazem czy wadą wrodzoną, określamy mianem operacji rekonstrukcyjnych, które wykonujemy ze wskazań zdrowotnych.

Gdy planujemy chirurgiczną poprawę urody musimy mieć świadomość, że niektórzy pacjenci znacznie wyolbrzymiają drobne niedoskonałości swojego ciała. Dla tego subiektywnie wskazywane niedoskonałości muszą być obiektywnie ocenione i zweryfikowane okiem specjalisty chirurgii plastycznej. Przed podjęciem decyzji o operacji konieczne jest ustalenie czy możliwe będzie spełnienie oczekiwań pacjenta za pomocą operacji estetycznej. Podobnie jest w przypadku operacji zdrowotnych, które w przeważającej większości mają na celu poprawę utraconych po urazie funkcji. Planując operację rekonstrukcyjną musimy precyzyjnie określić potrzeby chorego, oraz czy planowane leczenie chirurgiczne spełni jego oczekiwania.

Oferta zabiegowa z zakresu chirurgii plastycznej

Lekarze

Kiedy należy skonsultować się z chirurgiem plastycznym?

Konsultacja u specjalisty chirurgii plastycznej powinna odbyć się w przypadku, gdy nie zadowala nas nasz wygląd i występują defekty, które chcemy zniwelować.

Z jakimi defektami najczęściej przychodzą pacjenci?

Najczęstszymi problemami naszych pacjentek, z powodu których zgłaszają się do specjalisty chirurgii plastycznej są deformacje powiek, deformacje piersi pojawiające się po ciąży, piersi małe lub zbyt duże, deformacje brzucha powstające po odchudzaniu lub po ciąży, pourazowe deformacje nosa przebiegające z upośledzeniem oddychania.

Skrzywiona przegroda nosowa

Skrzywiona przegroda nosowa jest podstawowym wskazaniem do przeprowadzenia zabiegu plastyki nosa. Problem ten może pojawić się w skutek wady wrodzonej lub po przebytym urazie. Skrzywiona przegroda powoduje duże trudności w oddychaniu, a dodatkowo przyczynia się do częstych stanów zapalnych zatok oraz chrapania.

Możesz mieć problem ze skrzywioną przegrodą nosową jeżeli:

 • cierpisz na częste stany zapalne zatok lub gardła
 • w nocy oddychasz głównie przez nos
 • zalegająca wydzielina spływa do gardła
 • często odkasłujesz

Mały biust

Powiększanie piersi to najpopularniejszy zabieg chirurgii plastycznej zarówno w Polsce jak i na całym świecie. Przeprowadza się go u kobiet, które chcą nadać swojej sylwetce bardziej kobiecych kształtów. Powiększanie piersi polega na wszczepieniu specjalnych implantów o profilu okrągłym lub anatomicznym.

Rozważ zabieg powiększenia piersi jeżeli:

 • Twoje piersi są nieproporcjonalnie małe do sylwetki
 • cierpisz na niedorozwój piersi
 • jedna pierś jest wyraźnie mniejsza od drugiej
 • nie jesteś zadowolona z wyglądu swojego biustu po przebytej ciąży lub karmieniu piersią

Zbyt duży biust

Wiele kobiet decyduje się na zabieg redukcji piersi głównie z powodu takich dolegliwości jak uporczywe bóle kręgosłupa, zmiany w obrębie skóry piersi, owrzodzenia czy też odparzenia (zwłaszcza w okresie letnim). W wielu przypadkach, zbyt duży biust ogranicza aktywność fizyczną.

Rozważ zabieg zmniejszenia piersi jeżeli:

 • dokuczają Ci uciążliwe bóle w kręgosłupie piersiowym
 • na ramionach pozostają ślady bo wrzynających się ramiączkach od biustonosza
 • duży biust ogranicza Ci swobodę ruchu i utrudnia aktywność fizyczną

Wiotka i obwisła skóra

Problem zwiotczałej i obwisłej skóry dotyczy osób w różnym wieku. Jednym z czynników jest naturalny proces starzenia się, jednak w przypadku niektórych osób problem ten spowodowany jest utratą dużej masy ciała. W celu korekcji tych zmian przeprowadza się takie zabiegi jak lifting twarzy i szyi, plastyka brzucha oraz plastyka ramion i ud.

Rozważ zabieg redukujący wiotką i obwisłą skórę jeżeli:

 • luźna skóra na policzkach i podbródku wygląda nieestetycznie
 • masz widoczne fałdy nosowo – wargowe
 • Twoja twarz wygląda na zmęczoną
 • skóra na brzuchu układa się w nieestetyczne fałdy, a jego wygląd krępuję Cię w wyjściu na basen/plażę
 • nadmiar skóry na brzuchu utrudnia aktywność fizyczną i swobodne poruszanie

Opadające powieki

W przypadku wystąpienia problemu z opadającymi powiekami wykonuje się blepharoplastykę, czyli zabieg plastyki powiek. Następuje wówczas korekcja fałdu skórno – mięśniowego, którego opadanie powoduje duży dyskomfort, uczucie zmęczonych oczu.

Rozważ zabieg plastyki powiek jeżeli:

 • Twoje oczy wyglądają na zmęczone
 • masz uczucie ciężkich powiek
 • masz widoczne „worki pod oczami”

Nowości

Elastografia wątroby mętodą FIBROSCAN
Test oddechowy wodorowo – metanowy
Konsultacje Online
Zabieg Genesis - Sonomed Szczecin
Diagnostyka czerniaka - Sonomed Szczecin
Trichoskopia FotoFinder - Sonomed Szczecin
Laser Cutera Excel V+ - Sonomed Szczecin
Dermoskopia FotoFinder - Sonomed Szczecin
Calendar Umów wizytę