Kliknij poniższy przycisk aby zadzwonić:

tel. 91 820 11 10

Choroby wewnętrzne / USG / UKG

Choroby wewnętrzne, znane również jako medycyna wewnętrzna lub interna, to dziedzina medycyny zajmująca się diagnozowaniem, leczeniem i zapobieganiem szerokiemu spektrum chorób, które wpływają na narządy wewnętrzne ciała człowieka. Interna jest jedną z podstawowych specjalności medycznych, obejmującą różnorodne schorzenia, takie jak choroby układu krążenia, choroby metaboliczne, choroby nerek, choroby płuc, choroby gastroenterologiczne, choroby hematologiczne, choroby reumatyczne i wiele innych.

Choroby wewnętrzne zajmują się kompleksowym podejściem do pacjenta, badając cały organizm i uwzględniając jego układy i narządy wewnętrzne jako całość. Internista, czyli lekarz specjalizujący się w chorobach wewnętrznych, jest ekspertem w diagnozowaniu schorzeń, korzystając z różnorodnych technik diagnostycznych, takich jak badania laboratoryjne, obrazowanie medyczne, endoskopia, a także analiza objawów i wywiadu medycznego pacjenta.

Leczenie chorób wewnętrznych jest zazwyczaj oparte na podejściu konserwatywnym, czyli stosowaniu terapii farmakologicznych, modyfikacji stylu życia, zmiany diety i innych działań nieinwazyjnych. Internista jest odpowiedzialny za prowadzenie długoterminowej opieki nad pacjentem, monitorowanie postępów, dostosowywanie planów terapeutycznych i zarządzanie chorobami przewlekłymi.

Lekarze

Nowości

Elastografia wątroby mętodą FIBROSCAN
Test oddechowy wodorowo – metanowy
Konsultacje Online
Zabieg Genesis - Sonomed Szczecin
Diagnostyka czerniaka - Sonomed Szczecin
Trichoskopia FotoFinder - Sonomed Szczecin
Laser Cutera Excel V+ - Sonomed Szczecin
Dermoskopia FotoFinder - Sonomed Szczecin
Calendar Umów wizytę