Kliknij poniższy przycisk aby zadzwonić:

tel. 91 820 11 10

Dermoskopia FotoFinder

Foto Finder - diagnostyka czerniaka Szczecin

Dermoskopia jest metodą nieinwazyjną służącą do obrazowania zmian w obrębie skóry gładkiej oraz obrazowania włosów (trichoskopia) i płytek paznokciowych (onychoskopia).

Centrum Medyczne Sonomed dysponuje nowoczesnym systemem FotoFinder dermoscope, łączącym w sobie możliwość wykonania najwyższej jakości zdjęć zmian skórnych, analizę znamion z zastosowaniem systemu Mole Analyzer jak również długotrwałe przechowywanie danych i możliwość porównywania obrazów znamion w trakcie badań kontrolnych.

Obrazy dermoskopowe przypisane są do pacjenta, a także do konkretnej lokalizacji, dzięki temu znacznie łatwiej śledzić zmiany zachodzące w obrębie znamion jak również zaobserwować pojawienie się nowych zmian skórnych.

FotoFinder w zapobieganiu nowotworom skóry

Istnieje wiele przyczyn i czynników, które mogą prowadzić do rozwoju czerniaka. Należy pamiętać, że rak skóry wcześnie wykryty jest uleczalny.

Nasz nowoczesny dermoskop wykorzystuje technologię mapowania znamion, polegającą na regularnym monitorowaniu zmian pojawiających się na skórze.

Dzięki długoterminowemu przechowywaniu zdjęć wykonanych podczas badania, możemy porównywać je podczas każdej wizyty kontrolnej. Dodatkowo, specjalistyczny program pozwala na ocenę zmian pod kątem złośliwości znamienia.

Zalety urządzenia FotoFinder

Dermoskop FotoFinder to niezwykle nowoczesne urządzenie diagnostyczne. Do jego niewątpliwych zalet zaliczane są:

  • możliwość rzetelnego porównywania zdjęć wykonanych w różnych odstępach czasu
  • wbudowana baza znamion, zawierająca zdjęcia i opisy typowych przypadków, wraz z diagnozą oraz opisem
  • przypisywanie wykrytym zmianom odpowiedniego kryterium: łagodne, podejrzane, do wycięcia
  • automatyczna analiza znamion będąca tzw. „drugą opinią” dla lekarza
  • wirtualna karta pacjenta, pozwalająca na długoterminowe przechowywanie zdjęć
  • możliwość oceny prawdopodobieństwa wystąpienia czerniaka

Jak często należy przeprowadzać badanie?

Zaleca się wykonywanie badania kontrolnego raz do roku, najlepiej w miesiącach jesiennych bądź zimowych. Jeżeli mamy do czynienia z podejrzanymi zmianami skórnymi, wówczas badanie powinno powtarzać się co 30 – 90 dni.

Ile czasu trwa badanie?

Czas trwania badania uzależniony jest od ilości zmian. Diagnostyka pojedynczej zmiany trwa zazwyczaj 10 minut. Jeżeli mamy do czynienia z dużą ilością zmian skórnych, wówczas badanie może trwać nawet do 2 godzin.

Jak wygląda badanie wideodermoskopowe?

Badanie z wykorzystaniem wideodermoskopu jest całkowicie bezbolesne, nieinwazyjne i nie wymaga specjalnego przygotowania. Głowica urządzenia przykładana jest do danej zmiany skórnej, a na monitorze komputera wyświetlany jest obraz w powiększeniu. Uchwycona zmiana jest dokładnie analizowana. Po zakończeniu tego procesu podejmowana jest decyzja dotycząca odpowiedniego leczenia.

Wideo

Nowości

Elastografia wątroby mętodą FIBROSCAN
Test oddechowy wodorowo – metanowy
Konsultacje Online
Zabieg Genesis - Sonomed Szczecin
Diagnostyka czerniaka - Sonomed Szczecin
Trichoskopia FotoFinder - Sonomed Szczecin
Laser Cutera Excel V+ - Sonomed Szczecin
Dermoskopia FotoFinder - Sonomed Szczecin
Calendar Umów wizytę