Kliknij poniższy przycisk aby zadzwonić:

tel. 91 820 11 10

Leczenie chorób żył

  • konsultacja specjalistyczna oraz badanie dopplerowskie (USG dopplera) podczas jednej wizyty
  • leczenie farmakologiczne
  • kompresoterapia
  • pajączki żylne
  • skleroterapia
  • leczenie zabiegowe

Umów wizytę

    Zaoszczędź swój czas - wypełnij formularz

    Zespół

    Chirurgia żył

    Lekarze

    Kompleksowa diagnostyka i leczenie chorób żył

    Naszym pacjentom możemy zaproponować wszystkie dostępne metody leczenia przewlekłej niewydolności żylnej. Wykorzystujemy najnowocześniejsze metody laseroterapii oraz termoablacji stosowanej także, jako miniinwazyjny sposób w leczeniu zaawansowanej choroby hemoroidalnej.

    Szybka diagnostyka

    Dobór odpowiedniego leczenia uzależniony jest od stopnia zaawansowania choroby. Określany jest on podczas konsultacji z naszymi specjalistami. Każda konsultacja flebologiczna połączona jest z badaniem USG Dopplera żył kończyn dolnych.

    Po konsultacji każdemu pacjentowi proponujemy odpowiedni schemat leczenia przewlekłej niewydolności żylnej. Należy podkreślić, że ten sam specjalista konsultuje, ocenia układ żylny w badaniu USG Dopplera, kwalifikuje do zabiegu i następnie wykonuje odpowiednią procedurę.

    Metody leczenia chorób żył

    Postępowanie zachowawcze:

    Leki flebotropowe

    Dobór właściwych leków z szerokiej gamy preparatów dostępnych na rynku. Zarówno tych doustnych, jak i stosowanych zewnętrznie – żeli, kremów, opatrunków.

    Kompresjoterapia

    Leczenie uciskiem, polegające na odpowiednim doborze wyrobów uciskowych (rajstopy, pończochy, podkolanówki) wraz z określeniem właściwego stopnia ucisku.

    W Centrum Medycznym Sonomed oferujemy Państwu szeroki wybór wysokiej klasy rajstop i pończoch uciskowych oraz pomoc w doborze produktu o prawidłowym stopniu ucisku.
    Dowiedz się więcej

    Postępowanie zabiegowe:

    Laseroterapia

    Najnowocześniejsza metoda leczenia w chirurgii żył.

    Dzieli się na:

    • Laseroterapię zewnętrzną
      Wykorzystywana jest do usuwania zmian o typie tzw. pajączków żylnych, teleangiektazji.
    • Laseroterapia wewnątrzżylna (EVLA endovenous laser ablation)
      Jest jedną z najnowocześniejszych i najbardziej zaawansowanych metod leczenia żylaków kończyn dolnych. Polega na eliminacji niewydolnych żył poprzez naświetlenie ich od środka światłem laserowym o odpowiedniej częstotliwości i mocy. Dysponujemy dwoma laserami diodowymi o długości fali 980nm oraz 1470nm. Laser emitującuy dłuższą długość fali (1470nm) daje możliwość zmniejszenia energii do 5-7 watów i wykorzystania światlowodów z radialną koncówką. Jest to jedna z najmniej inwazyjnych metod leczenia, która z powodzeniem może być wykonywana w trybie ambulatoryjnym. Już godzinę po zabiegu pacjent jest w stanie samodzielnie wyjść do domu. Skuteczność metody przekracza 95 proc. Dzięki ultrasonografii śródoperacyjnej zredukowana jest do minimum możliwość omyłkowego naświetlenia pni żylnych.

    Wszystkie zabiegi wewnątrznaczyniowe (EVLA, RFITTH) przeprowadzane są w specjalnym znieczuleniu miejscowym – tumescencyjnym oraz tzw. świadomej sedacji anestezjologicznej. Zapewnia to pacjentom najwyższe bezpieczeństwo, komfort podczas zabiegu oraz normalne funkcjonowanie i powrót do domu w krótkim czasie po wykonanej procedurze (1-2 godziny).

    Skleroterapia

    Polega na zamknięciu naczyń żylnych środkiem obliterującym w postaci płynu lub piany. Skleroterapię stosuję się zwykle w przypadku poszerzonych widocznych żył siateczkowatych. Metoda ta znajduje zastosowanie również w przypadku dużych naczyń żylnych. Wtedy najczęściej wykonuje się ją pod kontrolą osoby obsługującej USG. Możliwe jest również zamknięcie tą metodą (tzw. ablacja farmakologiczna) żyły odpiszczelowej wielkiej. Zabiegi skleroterapii przeprowadzane są ambulatoryjnie. Po zabiegu stosowana jest kompresjoterapia (ucisk opaską elastyczna lub specjalna pończochą).

    Klasyczne metody chirurgiczne

    U niektórych pacjentów nie jest możliwe zastosowanie wyżej wymienionych technik chirurgicznych. W takich sytuacjach konieczne jest chirurgiczne podwiązanie niewydolnego ujścia żyły odpiszczelowej wielkiej wraz z wszystkimi dopływami poprzez cięcie w pachwinie. Dodatkowo z małych estetycznych cięć usuwana jest cała niewydolna żyła odpiszczelowa oraz sploty żylakowate z kończyny dolnej. Jest to tzw. miniflebectomia Mullera. Niejednokrotnie konieczne jest połączenie powyższych metod z zaopatrzeniem niewydolnych żył przeszywających (perforatorów), wykonywanym również za pomocą niedużych nacięć.

    Znieczulenie stosowane przy leczeniu żylaków

    Wideo Sonomed - Znieczulenie

    W naszym ośrodku proponujemy najlepsze istniejące znieczulenie miejscowe. Aby zapewnić pacjentowi jak najmniejszy dyskomfort, podawane są również leki dożylne. Stosowana jest sedacja.

    Zalecenia po zabiegu

    Wideo Sonomed - Profilaktyka Żylaków

    Po zabiegu zawsze stosujemy tzw. kompresję pozabiegową. Jest to ucisk kończyny, który zapewni prawidłowe gojenie zmian pozabiegowych. Stosujemy ją przez dłuższy czas w przypadku gdy spodziewamy się nawrotu żylaków. Taką kompresję nazywamy kompresją medyczną, inteligentną o tzw. zmiennym ucisku. Tego typu produkty medyczne w poszczególnych miejscach mają inny ucisk, dzięki czemu doskonale dopasowują się do kończyny i powodują zmniejszenie możliwości powstawania zmian wtórnych, czyli drobnych teleangiektazji (tzw. pajączków naczyniowych). W zależności od uzyskiwanych efektów lekarz decyduje jak długo powinno się stosować kompresję.

    Postępowanie pozabiegowe po procedurach wewnątrzżylnej ablacji

    Dzień po przeprowadzonym zabiegu lekarz oceni stan kończyn dolnych. Jeżeli nie ma żadnych zastrzeżeń, wówczas kolejna wizyta kontrolna odbywa się po tygodniu. Podczas spotkania usuwane są plasterki (stripy). Nie używamy klasycznych szwów chirurgicznych. Po kolejnych 3 tygodniach sprawdzamy w jakim stopniu udało się zniwelować problem żylaków. Dzięki tym wizytom mamy pewność że dane schorzenie zostało prawidłowo zaopatrzone.

    Najskuteczniejsza metoda leczenia żylaków

    Ciężko jest określić jedną najskuteczniejszą metodę. Pamiętajmy o tym że u każdego z nas choroba układu żylnego może przebiegać inaczej, w związku z czym leczenie musi zostać dostosowane indywidualnie do danego pacjenta.

    Podczas zabiegu zazwyczaj łączone są różne metody. Dodatkowo można również wykonać skleroterapię oraz miniflebektomię. Łączenie tych metod pozwala nam na o wiele szybszy powrót do zdrowia.

    Obecnie coraz większe znaczenie zyskuje nietermiczna (chemiczna) wewnątrzżylna ablacja z użyciem klejów tkankowych na bazie cyjanoakrylu. Przy tego rodzaju procedurach udaje się wyeliminować ucisk – kompresję pozabiegową oraz znieczulenie tumescencyjne (rodzaj znieczulenia miejscowego stosowanego podczas termoablacji).

    W trakcie jednej wizyty przeprowadzone jest badanie USG (dopplerowskie) oraz konsultacja z chirurgiem – flebologiem (lekarzem specjalizującym się w diagnostyce i leczeniu chorób żył).

    Pończochy i rajstopy uciskowe w profilaktyce i leczeniu chorób żył

    Wideo

    Nowości

    Elastografia wątroby mętodą FIBROSCAN
    Test oddechowy wodorowo – metanowy
    Konsultacje Online
    Zabieg Genesis - Sonomed Szczecin
    Diagnostyka czerniaka - Sonomed Szczecin
    Trichoskopia FotoFinder - Sonomed Szczecin
    Laser Cutera Excel V+ - Sonomed Szczecin
    Dermoskopia FotoFinder - Sonomed Szczecin
    Calendar Umów wizytę