Kliknij poniższy przycisk aby zadzwonić:

tel. 91 820 11 10

Hepatologia

Hepatologia to dziedzina medycyny zajmująca się badaniem, diagnozowaniem, leczeniem i profilaktyką chorób wątroby. Wątroba jest niezwykle ważnym narządem, pełniącym wiele kluczowych funkcji w organizmie, takich jak produkcja żółci, metabolizm substancji chemicznych, synteza czynników krzepnięcia krwi oraz regulacja poziomu cukru i tłuszczów.

Leczenie chorób wątroby zależy od rodzaju i zaawansowania schorzenia. Hepatolodzy często stosują terapię farmakologiczną, która ma na celu kontrolowanie stanu zapalnego w wątrobie, zahamowanie progresji choroby i minimalizację jej skutków. W niektórych przypadkach, takich jak zaawansowane stadium marskości wątroby lub rak wątroby, może być konieczne przeprowadzenie interwencji chirurgicznej, przeszczepienia wątroby lub radioterapii. Po zabiegach operacyjnych należy okresowo kontrolować stan wątroby poprzez badania obrazowe oraz laboratoryjne.

W związku ze znacznym wzrostem osób z nadwagą i otyłością w populacji polskiej, rośnie również ilość pacjentów ze stłuszczeniowa niealkoholową chorobą wątroby, która może powodować następnie jej włóknienie oraz marskość.

Hepatolodzy poprzez modyfikację stylu życia, zmianę diety oraz ew. interwencje farmakologiczne mogą pomóc zahamować progresję tych chorób. Do monitorowania stłuszczenia i włóknienia wątroby wykorzystuje się elastografię.

Lekarze

Nowości

Elastografia wątroby mętodą FIBROSCAN
Test oddechowy wodorowo – metanowy
Konsultacje Online
Zabieg Genesis - Sonomed Szczecin
Diagnostyka czerniaka - Sonomed Szczecin
Trichoskopia FotoFinder - Sonomed Szczecin
Laser Cutera Excel V+ - Sonomed Szczecin
Dermoskopia FotoFinder - Sonomed Szczecin
Calendar Umów wizytę