Kliknij poniższy przycisk aby zadzwonić:

tel. 91 820 11 10

OverStitch™ – endoskopowy system zakładania szwów

OverStitch™ endoskopowy system zakładania szwów

Czym jest OverStitch™?

OverStitch endoskopowy system zakładania szwów

 

 

OverStitch™ to innowacyjna, niechirurgiczna i w pełni odwracalna metoda leczenia otyłości, polegająca na zmniejszeniu objętości żołądka poprzez endoskopowe założenie szwów. Tak jak w przypadku balonu Orbera365™, główną zaletą tej metody jest małoinwazyjność, która nie zmienia anatomicznego kształtu żołądka, a co za tym idzie – nie pozostawia blizn oraz nacięć. Podczas zabiegu istnieje możliwość zmniejszenia żołądka o 60 – 80%.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

Mimo swojej małoinwazyjności, zabieg ten nie może być przeprowadzony u pacjentów, u których:

  • występują żylaki górnego odcinka przewodu pokarmowego
  • rozpoznano stany zapalne przewodu pokarmowego
  • występuje duża przepuklina rozworu przełykowego
  • występują anomalie w strukturach gardła oraz przełyku
  • rozpoznano chorobę nowotworową

Dodatkowo metoda ta nie może być stosowana u kobiet karmiących piersią, kobiet w ciąży oraz tych pań, które planują macierzyństwo w przeciągu najbliższych 12 miesięcy. Ostateczną decyzję o przeprowadzeniu zabiegu podejmuje lekarz.

Jak wygląda zabieg?

Za pomocą endoskopu, do żołądka wprowadzany jest system umożliwiający założenie szwów. Lekarz po wybraniu odpowiedniego rozmiaru i rodzaju nici przystępuje do zszywania żołądka. Po przeprowadzonej procedurze, narzędzia usuwane są z organizmu pacjenta.

Cały zabieg trwa ok. 1 – 1,5h i przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym. Dodatkową zaletą jest fakt, iż zabieg jest odwracalny (nici można przeciąć w dowolnym momencie, zostają one wydalone wraz z pokarmem).

Zalecenia pozabiegowe

Po przebytym zabiegu, przez okres 3 pierwszych dni należy bezwzględnie stosować dietę płynną. Taka dieta zalecana jest jednak przez okres 2 tygodni. Po upływie 14 dni wprowadzane są produkty miękkie (np. gotowana marchew). Normalne, stałe posiłki pojawiają się w diecie pacjenta dopiero po okresie 7 tygodni od przebytym zabiegu. Dodatkowo, przez pierwsze 21 dni należy obowiązkowo stosować suplementację zaleconą przez lekarza lub dietetyka.

Efekty zabiegu

Efekty zabiegu różnią się w zależności od przypadku. Uzyskane wyniki będą lepsze, jeżeli przestrzegane są zalecenia co do żywienia i zmiany nawyków żywieniowych. Jeżeli pacjent nie jest usatysfakcjonowany z efektów, wówczas zabieg można powtórzyć, jeszcze bardziej zmniejszając żołądek.

Wideo

Nowości

Elastografia wątroby mętodą FIBROSCAN
Test oddechowy wodorowo – metanowy
Konsultacje Online
Zabieg Genesis - Sonomed Szczecin
Diagnostyka czerniaka - Sonomed Szczecin
Trichoskopia FotoFinder - Sonomed Szczecin
Laser Cutera Excel V+ - Sonomed Szczecin
Dermoskopia FotoFinder - Sonomed Szczecin
Calendar Umów wizytę