Kliknij poniższy przycisk aby zadzwonić:

tel. 91 820 11 10

Redukcja piersi

Redukcja piersi, zmniejszanie piersi

Redukcja piersi znana również jako pomniejszenie piersi, to zabieg opierający się na chirurgicznym zmniejszeniu masy piersi. Procedura ta pozwala na złagodzenie dyskomfortu oraz wielu dolegliwości bólowych spowodowanych dużym biustem.

Redukcja piersi z jednoczesnym liftingiem

Zmniejszenie masy piersi nie sprawi, że kompleks brodawka – otoczka znajdzie się w swoim anatomicznym miejscu. Tak więc przy usuwaniu nadmiaru gruczołu i tkanek, można również przenieść otoczkę i brodawkę w odpowiednie miejsce. Zabieg redukcji zazwyczaj wymaga elementu liftingującego, aby uzyskać dobry kształt piersi.

Kto jest najlepszą kandydatką do redukcji piersi?

Redukcja piersi polecana jest kobietom które:

 • zmuszone są ograniczyć swoją aktywność fizyczną ze względu na zbyt duże piersi
 • uskarżają się na bóle ramion, pleców oraz szyi spowodowane nadmiernym obciążeniem
 • uskarżają się na często występującą wysypkę pod piersiami
 • cierpią z powodu mocno wżynających się ramiączek od stanika

Przeciwwskazania

 • ciąża
 • okres karmienia piersią
 • nie do końca rozwinięte piersi
 • zmiany w piersiach
 • wiek poniżej 20 lat
 • nieuregulowana cukrzyca i nadciśnienie
 • problemy z krzepliwością krwi

Jakie są medyczne wskazania do redukcji piersi?

Wiele pacjentek decyduje się na zabieg zmniejszenia biustu ze względu na różnego rodzaju dolegliwości spowodowane nadmierną masą piersi. Do najczęściej występujących zaliczamy: bóle kręgosłupa piersiowego, zmiany skórne pod piersiami (wysypka, potówki, owrzodzenia), odparzenia w bruździe podpiersiowej, ograniczoną aktywność fizyczną, oraz postępująca dyskopatia. Po przeprowadzonym zabiegu pacjentki odczuwają ogromną ulgę, a dolegliwości bólowe ulegają znacznemu osłabieniu,

Czy redukcja piersi wpływa na zdolność do karmienia piersią?

Zabieg polega na usunięciu nadmiaru masy gruczołu piersiowego, oraz tkanki tłuszczowej. Nieuniknione jest więc, że usunięta zostanie również część przewodów wyprowadzających. Należy więc pamiętać o tym, że pacjentka decydująca się na zabieg redukcyjny, nie będzie w stanie karmić piersią przyszłego potomstwa.

Jakie mamy metody redukcji piersi?

Metoda redukcji piersi uzależniona jest od ich wielkości, kształtu oraz warunków anatomicznych. Jeżeli zakres operacji jest niewielki, wówczas możemy wykonać jedynie liposukcję. Należy jednak pamiętać o tym, że wówczas zmniejszamy jedynie ich masę, a nie usuwamy pozostałego nadmiaru skóry. Tak więc jeżeli skóra po liposukcji nie ulegnie obkurczeniu, wówczas kształt piersi może się pogorszyć. W przypadku gdy mamy do czynienia z gigantomastią, wówczas najlepszym rozwiązaniem będzie klasyczna, chirurgiczna redukcja piersi.

Czy po redukcji piersi pozostają widoczne blizny?

Jeżeli pacjentka nie wykazuje skłonności do tworzenia się bliznowców, wówczas blizna po zabiegu redukcji piersi nie powinna stanowić problemu. Po pewnym czasie staje się ona jasna i cienka, upodabniając się tym samym do otaczających ją tkanek.

Przebieg zabiegu

Redukcja piersi przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym. Chirurg przystępuje do wycięcia fragmentu piersi zawierającego gruczoł, kankę tłuszczową oraz skórę. Przemieszczona zostaje również brodawka i otoczka w nowe, anatomiczne miejsce. W niektórych przypadkach wykonuje się jeszcze drobne plastyki w obrębie skóry lub blizny.

Rekonwalescencja

W okresie pooperacyjnym zaleca się noszenie na piersiach bandażu elastycznego lub stanika sportowego, co łagodzi występujący obrzęk i ułatwia modelowanie piersi. W przypadku umieszczenia drenów, usuwa się je po kilku dniach. Na okres około 1 miesiąca należy ograniczyć aktywność fizyczną. Jeżeli występują dolegliwości bólowe, to można łagodzić je odpowiednimi lekami.

Lekarze

Wideo

Nowości

Elastografia wątroby mętodą FIBROSCAN
Test oddechowy wodorowo – metanowy
Konsultacje Online
Zabieg Genesis - Sonomed Szczecin
Diagnostyka czerniaka - Sonomed Szczecin
Trichoskopia FotoFinder - Sonomed Szczecin
Laser Cutera Excel V+ - Sonomed Szczecin
Dermoskopia FotoFinder - Sonomed Szczecin
Calendar Umów wizytę