Kliknij poniższy przycisk aby zadzwonić:

tel. 91 820 11 10

Lifting piersi

Lifting piersi, podniesienie piersi

Lifting piersi znany również jako podniesienie piersi, to zabieg mający na celu przeniesienie brodawki oraz otoczki powyżej bruzdy podpiersiowej, w ich naturalne, anatomiczne miejsce.

Dlaczego kobiety decydują się na przeprowadzenie liftingu piersi?

Nieestetyczny niezadowalający kształt piersi to główna przyczyna dla której kobiety podejmują decyzję o poddaniu się operacji liftingu piersi. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest głównie ciąża, oraz proces karmienia piersią. Wówczas zwiększona masa tkanki piersiowej rozciąga cały aparat więzadłowy oraz skórę piersi, co bezpośrednio przyczynia się do ich wydłużenia, obniżenia brodawki i nieestetycznego wyglądu.

Kto jest najlepszą kandydatką do liftingu piersi?

Lifting piersi wykonuje się u kobiet których:

 • piersi są obwisłe i opadnięte
 • piersi zmieniły kształt wskutek przebytej ciąży i karmienia piersią
 • piersi opadły wskutek utraty dużej masy ciała
 • skóra piersi jest rozciągnięta
 • brodawki skierowane są w dół

Przeciwwskazania

 • ciąża
 • okres karmienia piersią
 • zły ogólny stan zdrowia
 • zaburzenia krzepnięcia krwi
 • nieuregulowana cukrzyca
 • nieleczone nadciśnienie
 • zmiany w strukturze piersi

Jakie nacięcia wykonuje się przy liftingu piersi?

Przy liftingu piersi, nacięcia wykonywane są wokół otoczki, która później wraz z brodawką zostaje przeniesiona w bardziej anatomiczne miejsce. Cięcie prowadzone jest również wzdłuż dolnego bieguna piersi, w kierunku bruzdy podpiersiowej. Cięcie w samej bruździe uzależnione jest od dystansu przeniesienia otoczki, oraz pozostałej do usunięcia skóry. W przypadku niektórych kobiet wykonanie cięcie poprzecznego nie jest konieczne. Blizna pooperacyjna typowo ma kształt kotwicy, jednak po zakończeniu gojenia jest mało widoczna.

Jak wyglądają blizny pozabiegowe?

Blizna jest naturalnym następstwem każdej ingerencji chirurgicznej. Aby uzyskać zadowalający wynik estetyczny podczas zabiegu chirurg prowadzi cięcia w naturalnych fałdach skóry. Dzięki temu blizny stają się praktycznie niewidoczne. Jeżeli pacjentka nie ma predyspozycji do tworzenia bliznowców, wówczas powstałe blizny nie stanowią problemu estetycznego.

Czy po liftingu będę mogła karmić piersią?

Kobiety planujące ciążę po wcześniej wykonanym liftingu piersi muszą zdawać sobie sprawę z faktu, iż karmienie piersią może być utrudnione lub wręcz niemożliwe. Podczas zabiegu dochodzi do przeniesienia kompleksu brodawka – otoczka, co często wiąże się z częściowym lub całkowitym przecięciem przewodów wyprowadzających z gruczołów mlecznych. W związku z tym podejmując decyzję o operacji, pacjentka musi być świadoma że przyszłe karmienie piersią może być niemożliwe.

Rekonwalescencja

Przebieg pooperacyjny po liftingu piersi jest znacznie mniej bolesny niż po zabiegu powiększenia piersi implantami. Krótsza jest również rekonwalescencja. Dla osiągnięcia satysfakcjonujących efektów zaleca się noszenie stanika sportowego przez cały okres rekonwalescencji. Pomaga on w lepszym gojeniu i zrastaniu się tkanek piersi i zapobiega ich przemieszczaniu się. Dodatkowo kształtuje pierś po operacji. W okresie pooperacyjnym wystąpią dolegliwości bólowe, oraz lekki obrzęk, jednak jest to naturalne następstwo przeprowadzonego zabiegu i zwykle nie stanowi to problemu.

Lekarze

Wideo

Nowości

Elastografia wątroby mętodą FIBROSCAN
Test oddechowy wodorowo – metanowy
Konsultacje Online
Zabieg Genesis - Sonomed Szczecin
Diagnostyka czerniaka - Sonomed Szczecin
Trichoskopia FotoFinder - Sonomed Szczecin
Laser Cutera Excel V+ - Sonomed Szczecin
Dermoskopia FotoFinder - Sonomed Szczecin
Calendar Umów wizytę