Kliknij poniższy przycisk aby zadzwonić:

tel. 91 820 11 10

Rezonans magnetyczny uszkodzonej łąkotki

Obligatoryjnie wykonujemy badanie rezonansu magnetycznego przed artroskopią. Mamy tutaj przykład pacjenta który zaraz będzie operowany. Jest to osoba ponad 60 letnia, która doznała uszkodzenia łąkotki bocznej. Widzimy tutaj dokładnie szczelinę pęknięcia łąkotki, przemieszczenia się jej i zmiany destrukcyjne. W tym przypadku nie ma innego sposobu leczenia niż leczenie operacyjne.

Tego typu pęknięcia nie jesteśmy w stanie wyleczyć zachowawczą i jest rzeczą oczywistą, że jeżeli nie wykonamy artroskopii to dojdzie do ograniczenia funkcji kolana, w efekcie czego w przyszłości konieczne będzie wykonanie endoprotezy stawu kolanowego.

Na rezonansie widzimy łąkotkę boczną, która w rzucie przednio – tylnym powinna być w kształcie trójkąta. My widzimy szczelinę pęknięcia, co powoduje że pacjent cierpi na stałe dolegliwości bólowe i ograniczenie ruchomości. Celem zabiegu jest wyrównanie łąkotki i próba zszycia. Operacyjnie zobaczymy w jaki sposób uszkodzona jest łąkotka, ponieważ obraz rezonansu nigdy nie przedstawia nam dokładnie tego co jest w rzeczywistości. Mamy jednak pewność że jest to uszkodzona łąkotka nadająca się do zszycia. Łąkotka przyśrodkowa jest zwyrodniała, natomiast jest cała.

Widzimy również liczne zmiany zwyrodnieniowe które wystąpiły trochę szybciej niż normalnie w tym wieku. Naszym celem jest pomoc pacjentowi w walce z jego dolegliwością.

Więcej informacji na temat zabiegów i konsultacji ortopedycznych znajdziesz na: ortopedia

Nowości

Elastografia wątroby mętodą FIBROSCAN
Test oddechowy wodorowo – metanowy
Konsultacje Online
Zabieg Genesis - Sonomed Szczecin
Diagnostyka czerniaka - Sonomed Szczecin
Trichoskopia FotoFinder - Sonomed Szczecin
Laser Cutera Excel V+ - Sonomed Szczecin
Dermoskopia FotoFinder - Sonomed Szczecin
Calendar Umów wizytę