Kliknij poniższy przycisk aby zadzwonić:

tel. 91 820 11 10

Plastyka małżowin nosowych dolnych (konchoplastyka)


Upośledzone oddychanie przez nos jest przyczyną dużego dyskomfortu w życiu codziennym. Powoduje chrapanie i bezdechy w czasie snu, pogarsza codzienna aktywność, prowadzi do zaburzeń węchu oraz nawracających infekcji górnych i dolnych dróg oddechowych.

Upośledzona drożność nosa może być spowodowana przerostem małżowin nosowych dolnych. Długotrwały stan zapalnych (np. z powodu alergii, częstych infekcji, refluksu przełykowego) powoduje nadmierny przerost błony śluzowej w jamach nosa o obrębie małżowin nosowych. W przypadku braku poprawy po leczeniu zachowawczym należy rozważyc leczenie chirurgiczne.

Zabieg konchoplastyki polega na zmniejszeniu objetości małżowin nowowych dolnych za pomocą radiochirurgii. Wykonywany jest najczęsciej w znieczuleniu miejscowym, po zabiegu pacjent może pójść do domu. W kolejnych dniach po zabiegu konieczne jest systematyczne oczyszczanie jam nosa z zalegajacej wydzieliny. Efekt zabiegu jest w zdecydowanej wiekszości przypadków stały i nastepuje juz w dniu zabiegu. W czasie gojenia w wyniku obrzęku może dojść do tylko przejściowego pogorszenia efektu.

Nasi wybitni eksperci z zakresu laryngologii:

Nowości

Elastografia wątroby mętodą FIBROSCAN
Test oddechowy wodorowo – metanowy
Konsultacje Online
Zabieg Genesis - Sonomed Szczecin
Diagnostyka czerniaka - Sonomed Szczecin
Trichoskopia FotoFinder - Sonomed Szczecin
Laser Cutera Excel V+ - Sonomed Szczecin
Dermoskopia FotoFinder - Sonomed Szczecin
Calendar Umów wizytę