Kliknij poniższy przycisk aby zadzwonić:

tel. 91 820 11 10

Prof. dr hab. n. med. Marcin Słojewski

  • Specjalista urolog, chirurg
  • konsultacje specjalistyczne z zakresu urologii i onkologii urologicznej,
  • leczenie nowotworów gruczołu krokowego, pęcherza moczowego, nerek, jąder,
  • diagnostyka i leczenie łagodnego rozrostu prostaty,
  • diagnostyka i minimalnie inwazyjne leczenie kamicy dróg moczowych,
  • medycyna seksualna i andrologia,
  • badania USG układu moczowego i moszny.

Profesor Marcin Słojewski ukończył Pomorską Akademię Medyczną w Szczecinie. W 1996 roku z wyróżnieniem uzyskał specjalizację II stopnia z zakresu urologii i rozpoczął pracę w Klinice Urologii i Onkologii Urologicznej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego.

W 2000 roku prof. Słojewski uzyskał tytuł doktora, a w roku 2010 tytuł doktora habilitowanego nauk medycznych, a w 2015 tytuł profesora.

Szczególnym zainteresowaniem profesora jest zastosowanie technik minimalnie inwazyjnych przy leczeniu chorób urologicznych. Prof. Słojewski jest wybitnym specjalistą w przeprowadzaniu zabiegów laparoskopowych, będąc jednocześnie jednym z pionierów tej techniki w naszym kraju. Jest również współautorem i pomysłodawcą pierwszego w Polsce „Atlasu Laparoskopii Urologicznej”. Prof. Słojewski doskonalił swoje umiejętności, biorąc udział w licznych stażach i kursach zarówno w kraju jak i za granicą (Niemcy, Francja, USA, Anglia, Norwegia, Szwajcaria, Włochy).

Profesor Słojewski jest również autorem i współautorem wielu prac naukowych poświęconych zagadnieniom urologicznym. Jego prace prezentowane były podczas wielu kongresów naukowych na całym świecie.

Prof. Słojewski jest aktywnym członkiem Polskiego Towarzystwa Urologicznego, gdzie pełnił przez 2 kadencje funkcję członka Zarządu Głównego oraz przez 4 lata pełnił funkcję Przewodniczącego Sekcji Endourologii i ESWL Polskiego Towarzystwa Urologicznego. W 2023 roku został wybrany na Przewodniczącego Sekcji Urologii Robotowej PTU. Należy również do Europejskiego Towarzystwa Urologicznego. Jest nauczycielem kilku pokoleń urologów głównie w zakresie urologii minimalnie inwazyjnej i laparoskopii. Będąc jednym z najbardziej doświadczonych w kraju operatorów robotowych (ponad 450 wykonanych operacji) jest aktywnym nauczycielem (proktorem) zabiegów wykonywanych z użyciem systemu daVinci w nowo uruchamianych ośrodkach w całym kraju. W 2020 r roku pełni funkcję Konsultanta ds Urologii Województwa Zachodniopomorskiego.

Prof. Marcin Słojewski pełni funkcję Lekarza Kierującego oraz Kierownika Katedry i Kliniki Urologii i Onkologii Urologicznej PUM w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym Nr 2 w Szczecinie (Pomorzany) www.uroinfo.pl

Nowości

Elastografia wątroby mętodą FIBROSCAN
Test oddechowy wodorowo – metanowy
Konsultacje Online
Zabieg Genesis - Sonomed Szczecin
Diagnostyka czerniaka - Sonomed Szczecin
Trichoskopia FotoFinder - Sonomed Szczecin
Laser Cutera Excel V+ - Sonomed Szczecin
Dermoskopia FotoFinder - Sonomed Szczecin
Calendar Umów wizytę