Kliknij poniższy przycisk aby zadzwonić:

tel. 91 820 11 10

Dr hab. n. med. Ewa Wunsch

Dr hab. n. med. Ewa Wunsch
  • specjalista chorób wewnętrznych

dr hab. n. med. Ewa Wunsch – Umów się na wizyt

Jest wykwalifikowanym specjalistą zajmującym się diagnostyką i leczeniem chorób wątroby.

Zakres świadczeń:

  • konsultacje internistyczne
  • konsultacje w zakresie chorób wątroby
  • badania elastograficzne wątroby

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. W 2016r. uzyskała tytuł specjalisty w dziedzinie chorób wewnętrznych.

W 2009r. uzyskała stopień doktora nauk medycznych, a w 2017r. stopień doktora habilitowanego nauk medycznych.

W latach 2011 – 2013 pracowała w Oddziale Hepatologii i Transplantacji Wątroby Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie, w latach 2013 – 2015 w Klinice Gastroenterologii Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 w Szczecinie, w latach 2016 – 2017 w Klinice Hepatologii i Chorób Wewnętrznych Centralnego Szpitala Klinicznego w Warszawie. Od maja 2011r. jest pracownikiem Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecnie, aktualnie pełni obowiązki kierownika Samodzielnej Pracowni Medycyny Translacyjnej.

Głównym obszarem jej zainteresowań klinicznych i naukowych są cholestatyczne choroby wątroby (PBC i PSC) oraz powikłania marskości wątroby. Jest współautorką kilkudziesięciu publikacji w czasopismach i książkach polsko- i anglojęzycznych. Brała udział w wielu projektach badawczych, powstających we współpracy z ośrodkami w Polsce i za granicą. Należy do Europejskiego Stowarzyszenia Badań nad Chorobami Wątroby (European Association For the Study of the Liver), Sekcji Hepatologicznej Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii oraz zespołu naukowego International Primary Sclerosing Cholangitis Study Group. Za swoją pracę naukową została wyróżniona m.in. tytułem finalistki Nagród Naukowych tygodnika „POLITYKA” (2015r.), finalistki plebiscytu „Polacy z Werwą” (2015r.), oraz laureatki nagrody naukowej dr Bares Award za najlepszą pracę naukową z dziedziny gastroenterologii i hepatologii w latach 2013-2014.

Nowości

Elastografia wątroby mętodą FIBROSCAN
Test oddechowy wodorowo – metanowy
Konsultacje Online
Zabieg Genesis - Sonomed Szczecin
Diagnostyka czerniaka - Sonomed Szczecin
Trichoskopia FotoFinder - Sonomed Szczecin
Laser Cutera Excel V+ - Sonomed Szczecin
Dermoskopia FotoFinder - Sonomed Szczecin
Calendar Umów wizytę